תווי שי

לפסח האחרון קיבלתי תווי שי מהעבודה בערך גבוה יחסית.

מאחר וכבר מזמן החלטתי שאני קונה בתווי שי רק מתנות לעצמי ולא אוכל או הוצאות שוטפות, ניסיתי לחשוב מה אני רוצה, אבל לא נראה לי שראוי להוציא עליו כסף שמוקדש למשהו אחר. כי זו המהות של מתנה, לפנק במשהו שלא צריך , אלא שרוצים. או אפילו יותר טוב, שצריך במידה מסויימת ושרוצים מאד.

המחשבה הראשונה היתה טלויזיה עם מסך גדול יותר משזה שיש לי בבית. אכן פינוק לשם פינוק ולא ממש צורך.

 

בדקתי באחורי התו כדי לראות איפה אני יכולה לנצל אותו ולאכזבתי היתה רק רשת חנויות אחת. אבל היי, גם בחנות אחת אפשר למצוא מה שרוצים. ואכן נסעתי לחנות ומצאתי בה בדיוק מה שרציתי. את הטלויזיה בגודל המתאים, מחברה טובה ועוד באיזו הנחה כזו או אחרת שהביאה את המחיר לכזה שתווי השי מכסים את רובו.

 

ישר תגידו too good to be true,  וכמובן תצדקו. כי למה שילך בקלות?

רק מסרתי את תווי השי למוכר וכבר הוא אמר לי שהתווים האלה מכסים עסקה עד 500 ש"ח או רבע מהמחיר, הנמוך מבינהם.

לקחתי את התווים חזרה, חשקתי שיניים בזעם על השטויות של תווי השי והלכתי לדרכי, מרת נפש וזועפת.

 

מאחר ולא מעניין אותי לקנות בסופר, ולא מעניין אותי לקנות בגדים החלטתי ללכת לעשות קניות בהום סנטר. ואז הבריק לי בראש – אני רוצה מקדחה חדשה. המקדחה הותיקה שלי נקנתה רגע אחרי שהתגרשתי, והיא גם ישנה וגם לא ממש איכותית.

שמחה ומאוששת נסעתי אתמול להום סנטר, והסתובבתי רבע שעה עד שמצאתי את העובד שיוכל לעזור לי במחלקת המקדחות.

וכשהוא בא, שאלתי אותו מה מומלץ.

הוא אמר – את קונה את זה כמתנה?

אמרתי – לא. אני קונה לעצמי.

הוא אמר – כי הרבה נשים קונות מקדחה כמתנה לגברים שלהן.

אמרתי – אני לא. אני קונה לאשה שאני. לעצמי.

הוא אמר – אז מה את רוצה?

אמרתי – יש לי בבית מקדחה מצ'וקמקת ואני רוצה אחת טובה יותר. אני צריכה מקדחה שתתאים לעבודות בית פשוטות, לא מקדחה מקצועית, אבל מספיק חזקה וטובה. אני מתלבטת בין המקיטה הזו לבלאק אנד דקר הזו, מה אתה ממליץ?

הוא-

אני- אתה יודע להמליץ לי מבחינת איכות, עמידות, כוח?

הוא- אה…הבלאק אנד דקר יותר חזקה. אולי אותה תקחי?

אני – מצוין, אני אקח אותה.

 

אחר כך הוא המשיך ללכת אחרי בחנות ולהציע לי לעשות כרטיס אשראי של הום סנטר ולקבל החזר של 10 אחוז. ולא עזר בכלל בשאלות שהיו לי לגבי איכות צינורות ההשקיה לגינה שהתלבטתי לגביהם.

חבל כי לגבי כרטיס אשראי נוסף אין לי שום התלבטות (אין מצב) ולגבי איכות צינורות השקיה דווקא כן.

 

בסוף יצאתי מהחנות עם מקדחה חדשה ומרגשת ועם צינור השקיה לגינה שכולי תקווה שיהיה טוב מזה שיש לי היום.

ובתחושה שניצלתי את תווי השי בצורה טובה יותר, הרבה יותר טובה מלקנות סתם טלויזיה חדשה.

 

46 תגובות בנושא “תווי שי

  1. אמבט לרגליים?? מה אני אעשה עם זה? הרגת אותי
    
   במבחינתי מקדחה טובה שווה פי אלף יותר. ומשמחת אותי פי אלף. כי היא גם מועילה וגם כייפית ברמות על. זה נחשב בעיני לפינוק אמיתי, באמת ובתמים.
   תנסי פעם לקדוח ולעשות חור יפה בקיר, תתלי לבד מדף או מראה, אין על תחושת הסיפוק וההצלחה.
    
   אבל אולי אני לא דוגמה לכלום, אני מעדיפה חנויות למוצרי חשמל וכלי עבודה על חניות בגדים וטיפוח.

   אהבתי

   1. תקשיבי, זה מהפריטים הכי מיותרים בעולם שאף אחד לא משתמש וכמעט לכולם יש בבית, אבל קיבלתי אותו ליום ההולדת האחרון וזה כל כך נחמד לפעמים…

    ואת דוגמא מצוינת לאישה שדואגת לעצמה, יכולה לטפל בבית שלה כמו מלכה ולא מחטיפה לעובדי חנויות למוצרי חשמל וכלי עבודה שחושבים שאת בטח קונה את זה כמתנה לבעל.

    אהבתי

   2. אף פעם לא היה לי אמבט לרגליים,  האמת שאני כמעט צוחקת בקול רם כשאני מנסה לדמיין את עצמי מכניסה לשם את הרגליים ומאבדת את הסבלנות תוך ארבע שניות
     
    תקשיבי, זה ממש לא קשה לקדוח חור בקיר. יש איזה קטע שנשים מפחדות לעשות את זה. לא צריך לפחד. מקסימום זה לא יוצא מוצלח, אז סותמים את החור עם תערובת גבס, שגם אותה כמו את הכל אפשר לקנות בחנויות עשה זאת במו ידייך למיניהן. אם את חושבת שגברים הולכים לקורס גברים מיוחד ולומדים לעשות כאלה דברים את טועה. (אבל כמו שכתבתי לצופה, אני מקווה ללכת לקורס כזה )

    אהבתי

 1. איזה פמיניסטית מדהימה את 
  תתחדשי!

  ואם יש משהו טוב בלהיות עצמאי זה שלא דוחפים לך תווי שי מעפנים שתמיד שווים פחות ממה שאתה חושב, מתנות מבאסות ובוסים שמרגישים שקנו אותך כמו עבד, עדיף להיות עצמאי.

  אהבתי

  1. אם להיות פמיניסטית זה לעשות דברים בעצמך, אז כנראה שאני פמיניסטית. 
   לא מזמן נפתח באיזור שלי קורס קצר לנשים של עבודות תיקונים בבית.
   פספסתי את הקורס כי הרגשתי מאד לא טוב, אבל כנראה שארשם לקורס הבא, כי אמנם אני עושה את הדברים האלה לבד כבר די מזמן, אבל אני בטוחה שאוכל ללמוד עוד כמה טיפים מקצועיים.
    
   דווקא תווי השי הקודמים היו מעולים, עכשיו דחפו לנו איזה תווים די גרועים. אבל עדיין, זה כסף שבא בנפרד מהמשכורת ו"מכריח" אותי לפנק את עצמי

   אהבתי

 2. זוכרת את ההתעקשות שלך לקנות בתווי שי רק מתנות שרוצים אבל לא ממש או לא נורא צריכים. אצלי באיזשהו שלב (כשעבדתי) היה ההיפך – השתמשתי בתווי השי בסופר, וזה פינה לי כסף חופשי בלי הגבלות ותנאים מגוחכים והעדר כפל וכו כו לקנות כל דבר אחר. ולגבי הום סנטר – זה מדהים איך הם מצליחים לפספס את הייעוד שלהם, לא מחזיקים אנשי מקצוע (או לפחות לא מקצים להם מספיק משמרות) ואף פעם את לא מקבלת מענה הולם לשאלות ולהתלבטויות שלך!! אבל הם כן מזדרזים לדחוף לך לפרצוף כרטיסי אשראי (באייס הגדילו לעשות וניסו לדחוף לבעלי את כרטיס FLY CARD של אל על בכלל….כאילו – מה זה קשור כאן???)

  אהבתי

  1. לרוב אני מצליחה למצוא מה שאני רוצה בגבולות התו, דווקא בתווים המסויימים האלו לא היו הגבלות בהום סנטר והם כללו כפל מבצעים והנחות והכל. והפעם יצא שדווקא המגבלות הצליחו להביא אותי לקניה שבדיעבד שווה פי אלף מהרעיון המקורי.
   העובד של ההום סנטר הסתובב אחרי כמו כלבלב מוכה לכל מקום שאליו הלכתי אחרי בחירת המקדחה, אבל לא ידע להגיד לי שום דבר על שום דבר. בסופו של דבר הייתי צריכה להיות קצת נחרצת ולהסביר לו שמספיק לי כרטיס אשראי אחד ושאני לא עושה יותר כרטיסי אשראי. הוא כמעט התחנן שאעשה את כרטיס האשראי ושאני לא חייבת להשתמש בו בכלל, זה רק יתן לי הנחה לקניה הזו… עד כדי כך התחנן שהתחלתי לחשוב שאולי הם מקבלים בונוסים על כל לקוח שעושה כרטיס אשראי של המקום.
    
   בין אייס להום סנטר, אני מעדיפה את הום סנטר. המוצרים שלהם, לרוב , טיפונת יותר איכותיים (ממש טיפונת).

   אהבתי

 3. תתחדשי.
  כרטיס האשראי שלהם פאוור-כרד מחייב עסקאות של מעל 1000 ש"ח לחודש על מנת לא לשלם דמי כרטיס חודשיים. אבל מצד שני פעמים רבות הם נותנים הנחות גדולות יותר למחזיקי הכרטים וגם מתנה של 40 ש"ח בקניה מעל 41 ש"ח (בהום סנטר וגם בטויס אר אס)

  אהבתי

  1. הנה,  אתה רואה? אפילו לא בדקתי מה הדרישות של כרטיס האשראי, הספיק לי השכל הישר. מי קונה באלף שקל לחודש בהום סנטר? אולי רק קבלני בניין ושיפוצים…
   וההנחות הגדולות, מי אמר שזה יהיה למוצרים שאני צריכה. אחרי הכל אני קונה בהום סנטר לעיתים רחוקות כל כך שפשוט לא הגיוני שאשקיע בכרטיס אשראי.
    
   מה גם שאני מאמינה באמונה שלמה שאין צורך ביותר מכרטיס אשראי אחד. כל כרטיס אשראי נוסף גורר אחריו הוצאות של דמי כרטיס, וקושי גדול יותר לעקוב אחרי ההוצאות. וכשמעורבות הצעות להנחות גדולות, גם סכנה של קניית מוצרים לא נחוצים בגלל ה"כדאיות" שלהם.

   אהבתי

   1. 1000 ש"ח באופן כללי, לא רק בהום סנטר.
    אז מגהצים את הכרטיס עד לקצת מעל הסכום הנדרש ופטורים מדמי כרטיס.
    יש לי מספר כרטיסי אשראי ואין שום בעיה לעקוב אחרי ההוצאות. 
    את כל התשלומים הקבועים כגון ארנונה, חשמל, מים, תקשורת את יכולה להעביר לכרטיס החדש

    אהבתי

   2. זה בסדר, אני מסתדרת עם הכרטיס שיש לי כבר.
    היה לי פעם כרטיס נוסף של לייף סטייל נדמה לי, מהסופר פארם או משהו ושמתי לב שאני לא קונה מספיק בכרטיס הזה כדי לבטל את דמי המנוי ומצד שני בכל פעם שרציתי לבטל אותו משכו אותי ומרחו אותי.
    בקיצור, זה ממש לא בשבילי. מישהו מרוויח מהכרטיס הנוסף ובדרך כלל זו לא אני, אז אני מוותרת 

    אהבתי

 4. יש לי חברה שאומרת שהיא משלמת בסופר בתווי השי ומרשה לעצמה לבזבז את אותו סכום בכל מקום שתרצה. למתנות לעצמה. לתווי השי יש הרבה מגבלות מעצבנות שלא מאפשרות לנצל.
  נשמעת קנייה מעולה. בהצלחה עם המקדחה.

  אהבתי

  1. חברתך חושבת כמו אמפיארטי, אני יכולה להבין את ההגיון, אבל סכום כסף מזומן שנמשך מתוך החשבון השוטף ישנה את המאזן, למרות שכביכול אני אאזן אותו בחסכון בסכום דומה . יש משהו בנפרדות שלהם מהחשבון השוטף שנותן לי ותר תחושת חופש להשתמש בהם, כזו אני
   בסופו של דבר, חוץ מפעם אחת שהרגשתי שהתווים התבזבזו לי על שטויות, אני בהחלט מצליחה לקנות דברים שאני זקוקה להם או רוצה מאד בתווי השי.

    

   אהבתי

 5. המתנות הטובות ביותר הן כאלו שלא ידעת בכלל שאת צריכה 🙂
  אני אוהבת ממש לקנות באמצעות תלושים כלי בית ובישול, ולאור זה שאלון שובר דווקא את האהובים והיפים ביותר, זה מנחם ומוסיף רוגז בו זמנית.

  אהבתי

  1. הו , לגמרי! כלי בית ובישול זה ההמשך הישיר של מוצרי חשמל וכלי עבודה. מסוג החנויות שאני ממש אוהבת. ונדמה שאף פעם אין יותר מידי תבניות, קערות, סכום, כוסות צלחות…

   אל תתרגזי על אלון, הוא בסך הכל נותן לך לגיטימציה לחדש את כלי הבית

   אהבתי

 6. אז את שמחה או שסתם יש לך מקדחה (רוטטת) ביד אחת, וצינור גינה בשני? הצחיק אותי דו השיח ביניך ובין האדיוט הלא שימושי בהום סנטר. כיף לנפץ לאנשים את התפיסות המוקדמות שלהם בקשר לנושאי מגדר ומה מתאים למי. ותתחדשי, כמובן. שהמקדחה תקדח חורים באון ושהצינור לא יתפתל ויחסם. 

  אהבתי

  1. קצת ריחמתי עליו, הוא איש מבוגר יחסית, נראה קצת סביב הפנסיה שעובד כמוכר בהום סנטר, שזו עבודה די איומה, אם את שואלת אותי. בעיקר אם את לא יודעת את החומר ונלהבת להדריך ולהסביר. 
   אחרי הקניה הזו הוא נסחב אחרי ברחבי החנות ולא ידע מה להמליץ כשאלתי אותו על צינורות השקיה 
   – אני צריכה צינור פחות נוקשה מהצינור שיש לי בבית, איך אפשר לדעת איזה צינור יהיה רך יותר? 
   -תנסי לגעת בו ותראי מה מרגיש רך יותר.

   הצינור אגב, שוס. השקיתי את הגינה בחצי מאמץ לעומת הפריסה והגלגול של הצינור הקודם. אושר!

   אהבתי

  1. הוא בטוח יותר טוב מהמקדחה שיש לי בבית של wolf .
   מאחר ואני צריכה אותה בעיקר כדי לתלות פה ושם דברים ולקדוח חורים כאלו ואחרים, וכיוון שהמקדחה הקודמת עמדה עד כה בדרישות, כנראה שגם זאתי תהיה בסדר.
   אבל אם אני אצטרך משהו מקצועי אני אדע למי לקרוא.

   אהבתי

 7. לא נעים לי אבל, היית צריכה לקנות ויברטור
  לא שיש לי משהו נגד מקדחה חדשה
  הם די דוממים בעצם כשחושבים על זה. שניהם ארוכים ורוטטים ואת לא באמת צריכה אותם אבל בעצם ממש כן 
  טוב, אני כותבת שטויות
  אין לי לא מקדחה ולא ויברטור
  חג שמח

  אהבתי

 8. אני וזוגתי מקבלים תווי שי בהרבה כסף (טוב יחסית) אנחנו משתדלים לקנות דברים לבית+ פינוקים קטנים כל אחד לעצמו ולא אוכל ואנחנו נהנים מהעובדה הזאת.יפה לך המקדחה,אני קניתי מברגה חשמלית אבל אני ממעט להשתמש בה כי אני לא הנדימן והחלטתי שכבר לא אהיה

  אהבתי

  1. אז אתם שותפים לתפיסה שלי שצריך ליהנות ממתנות
    
   המקדחה שלי היא גם מברגה לעת מצוא. זה לא שאני כל היום מתקנת דברים בבית, אבל אני שכשצריך, יש לי את הכלים הדרושים.

   אהבתי

 9. לפני כמה שנים שקיבלתי תווי קניה מהעבודה אכן השתמשתי בהם לרכישת TV
  הייתה לי TV בבית מהסוג הישן שהתקלקלה, והחלטתי שהגיע הזמן לקנות TV חדשה והפעם LED וSMART TV
  לא שאי פעם אשתמש בדברים של הסמארט (אין לי שום כוונות לנפנף לTV או משהו למרות שאפשר)
  סך הכל רואים בה טוב, והיא בעיקר בבית כדי שאני אשמע מוזיקה

  דווקא לקדוח בקירות אני לא יודעת
  מצד שני אם תתני לי לפרק ולהרכיב מחשב….
  טוב כשגרים לבד לומדים לעשות כל מיני דברים
  (כמו לפתוח סתימות בכיור, לצבוע את הבית וכדומה)

  תתחדשי~

  אהבתי

  1. אני רוצה לשדרג את טלויזית הסלון שלי שמחוברת למחשב, לסמארט וגם שתהיה גדולה יותר. אבל זה לא הדבר הכי דחוף לי בעולם.
   בעיקר חשוב לזכור שהתחום של הטלויזיות המחירים יורדים כל הזמן כי ממציאים שטויות חדשות כל הזמן. הטלויזיה שיש לי בסלון עלתה לי 2500 ש"ח לפני שבע שנים, עכשיו טלויזיה דומה עולה פחות מאלף.
    
   לקדוח בקירות זה ממש קל. צריך להבין את העקרונות הבסיסיים של שימוש במקדחה, איך מתאימים דיבל ובורג למקדח עצמו, איך מסמנים לפני הקידוח ובעיקר הסוד הגדול שרוב הגברים מסתירים – אם זה לא יוצא הכי יפה בעולם, בדרך כלל הפריט שאת תולה יסתיר את העובדה הזו…

   אהבתי

 10. טוב הסיטואציה של מקדחה וצינור הצחיק גם אותי בגלל כל מיני אסוציאציות…
  אבל מילה בנוגע לפמיניזם. אמרו כאן למעלה פמיניזם ופמיניסטית וכו’, אני חושב שלא כולם יודעים מה הפירוש…סליחה.
  יש פמיניזם ליברלי שאומר שגברים ונשים שווים, אם גבר יכול לקדוח חור בקיר גם אישה יכולה. אבל יש פמיניזם רדיקלי שאומר שדווקא בגלל שאת אישה את יכולה לעשות את זה לא פחות טוב. כלומר הדמיון בשונות. לא צריך להיות שווה כדי לעשות את אותו דבר אלא גם שונים יכולים לעשות אותו דבר. כמה מילים על פמיניזם.
  תתחדשי ותקדחי חורים כאוות נפשך, כל הכבוד על ה-DIY ולא על כך שאת אישה שקודחת (בזה הסתיימו הקידוחים מצידי)

  אהבתי

  1. מודה שאני לא מומחית להגדרות של פמיניזים. אין לי ספק שגברים ונשים אמורים להיות שווים, אבל יש שוני באנטומיה, במבנה הנפשי וביכולות שלהם. עדיין זה לא אומר שאשה לא יכולה לעשות דברים שנחשבים גבריים. יכול להיות שתצטרך לעשות אותם בדרך שונה משעושים אותם גברים, אבל זה לא אומר שהיא לא יכולה.

   אני קודחת, תולה, צובעת קירות, מתקנת תקלות קטנות וביובים ובאופן עקרוני עושה מה שצריך. מצד שני אני מבשלת, מכבסת , מטפלת בגינה ועושה עוד מליון דברים אחרים. לא מתוך פמיניזים, פשוט כי זה לא יעשה מעצמו

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s