מחשבות מעגליות

אני עומדת בחוץ ותולה כביסה. החושך ירד מוקדם, יורד גשם וקר.

בשביל מה אני צריכה את זה, אני שואלת את עצמי כשאני בוררת את הבגדים הרטובים והקרים מתוך סל הפלסטיק הגדול. לא היה עדיף לי לקנות מייבש כביסה? אני תוהה תוך כדי שאני תולה אותם אחד אחד, מתאימה אותם בפאזל פשוט למקומות הפנויים שעל מתקן הייבוש.

קר לי באף מהרוח, האצבעות שלי רטובות וקפואות ובאופן כללי אני יודעת שיהיה לי נעים יותר בתוך הבית המחומם.

כמובן שאני יכולה לתלות את הכביסה בתוך הבית, יש לזה גם יתרונות,כמו ריח טוב בבית ולחות נדרשת מאד כשהמזגן דולק, אבל אז הבית נראה כמו מעברה ואת זה אני פחות אוהבת. אני שומרת את התליה בבית רק למקרים בהם הכביסה הנקיה המסויימת נדרשת לי באופן דחוף.

כמה כבר יעלה לי מייבש כביסה? 1500-2500 ש"ח? לא כזה סיפור.

כן, זה לא סיפור אבל אלה 1500-2500 ש"ח שאצטרך אחר כך והאחר כך הזה מתקרב במהירות. בקרוב עומדת לפני הוצאה כספית גדולה מאד, אצטרך לקחת בשבילה הלוואה לראשונה בחיי, וזה מפחיד אותי. 

 

עד היום לא לקחתי אף פעם הלוואות, הסתדרתי עם מה שיש, גם כשהיה מעט מאד. יש לי יכולת לדחות סיפוקים ולוותר על קניות מיותרות. יש לי תוכנית חיסכון שבניתי לעצמי, שבה אני מפרישה כל חודש סכום כסף קבוע הצידה, בלי קשר לגובה המשכורת שלי ונותנת לו להצטבר, אני משתמשת בו במקרים בהם צריך לכסות מינוס, לקנות משהו גדול או להוציא הוצאה גדולה לא צפויה, אני קוראת לו חשבון קטסטרופות.

ועכשיו, כל סכום החסכון שיש לי ילך להוצאה הגדולה, יחד עם קרן ההשתלמות שלי שפדיתי ויחד עם עוד חסכון קטן וחמוד שאני לא זוכרת שנתתי הוראה להתחיל , אבל צובר לאט לאט כסף לאורך שנים, וההלואה שאצטרך לקחת כי כמה שלא אגרד את כל החסכונות שלי, הכסף לא יספיק. 

דווקא בשנים האחרונות הרשיתי לעצמי קצת יותר ליהנות מהכסף שלי, אני מניחה שלמישהו מהצד זה עדיין יראה הרבה פחות מבזבזני, אבל יחסית אלי, הקניות שלי גדלו משמעותית. אני קונה בגדים ונעליים יותר מבעבר. אני קונה יותר מצעים (אוי, אני כל כך אוהבת מצעים!) אני אפילו קונה אוכל יותר יקר בסופר ומוציאה יותר על בתי קפה ומסעדות. ועדיין לא הצלחתי להביא את עצמי לקנות מייבש כביסה.

 

כשרק עברתי לבית הזה לפני, וואו, כמעט שבע שנים, הייתי צריכה להחליף כמה וכמה מוצרי חשמל ובינהם גם את מכונת הכביסה הישנה שירשתי מסבתא. בגלל שאין מקום בבית נאלצתי להעמיד אותה בחוץ והיא פשוט לא עמדה בזה ותוך חודשים ספורים החלידה וגוועה.

מאחר וכך, החלטתי שאין ברירה, מכונת כביסה חדשה אני חייבת, אבל מייבש הכביסה יחכה קצת. הוא נחשב בעיני כמותרות.

עבר קצת זמן ועוד קצת והקיץ הגיע. בקיץ הכביסה מתייבשת בתוך שעות בודדות וזה טיפשי להשקיע חשמל במייבש כביסה. ואז הגיע החורף שוב ואני ידעתי שאפשר להסתדר, הכביסה  מתייבשת לאט יותר, אמנם, אבל אפשר לתכנן ככה שתהיה יבשה מתי שאצטרך אותה.

ועוד קיץ ועוד חורף…

יש יתרונות בתליה ירוקה וחסכונית ויש חסרונות, בעיקר בימי שרב עם אובך, ימי חורף ומתי שהשכנים עושים על האש…

בכל קיץ אמרתי לעצמי שזה בסדר גמור בלי מכונה ובכל חורף חשבתי שאולי בכל זאת אקנה, אבל בכל מקרה אחכה קצת ואחשוב על זה.

 

והיום שוב מצאתי את עצמי חושבת על מייבש כביסה, על כמה היה עוזר לי ברגעים האלה שבהם אני עומדת בחושך ובקור, כשהגשם יורד, ותולה כביסה רטובה וקרה.

ושוב אומרת לעצמי שלא עכשיו, זה יצטרך לחכות, יש לי הלוואה גדולה מאד בדרך ואני אצטער על כל אלף שקלים מיותרים שאוציא עכשיו. הרי אורח החיים היודע לדחות סיפוקים שלי הוא זה שהביא אותי לכך שההלוואה המיועדת קטנה בהרבה משהיתה יכולה להיות.

 

יום אחד עוד אקנה מייבש כביסה, אתם תראו. אבל זה יקח עוד זמן.

44 תגובות בנושא “מחשבות מעגליות

 1. אני ממש מעריצה אותך שאת מודעת ומחושבת ויודעת ככה לדחות סיפוקים. הרבה יכולים ללמוד ממך. המייבש יחכה עוד קצת, אבל ההלוואה תישאר קטנה יחסית…. כל הכבוד לך. ובמקרה הכי גרוע זה באמת לא כזה נורא לתלות כביסה בבית. הריח נהדר…. 

  אהבתי

  1. תודה יקירה  גדלתי בילדותי כמה שנים במחסור גדול,אף פעם לא היה מספיק כסף, היתה תקופה שהיה מעט מאד אוכל בבית. אני לא זוכרת רעב, אבל אני בהחלט זוכרת שלא העזתי לבקש מאמא שתקנה לי שעועית יבשה להנביט בכיתה, כמו שביקשה המורה, כי ידעתי שאין כסף. יש אנשים שיפצו את עצמם כל החיים אחרי ילדות כזו, אבל אני למדתי שצריך לחסוך, אחרת לא יהיה. בטח  גם העובדה שאני דור שלישי לשואה לא עוזרת במיוחד ליצר הבזבזנות…
   זה באמת לא נורא לתלות כביסה, גם בחוץ וגם בבית. אחרי שאקח את ההלוואה ואראה איך אני מסתדרת עם ההחזר שלה אוכל להתחיל לחשב מסלול כלכלי מחדש.

   אהבתי

   1. היה לי עצוב לקרא שלא יכלת לבקש מאמא שלך  שעועית להנבטה והרי לא צריך כמות גדולה למען הניסוי הזה , הזכיר לי משהו מילדותי …

    אהבתי

   2. לילדה שהייתי בכיתה א’ לא ממש היה מושג כמה עולים דברים, רק ידעתי שאין כסף, אז לא העזתי לבקש. בסופו של דבר ביקשתי בזהירות כשהפחד מלבוא לכיתה בלי מה שצריך גבר על החשש לבקש ואז אמא שלי צחקה על הפחד שלי לבקש. וכמובן שקנתה ונתנה לי שקית שעועית שלמה.
    קרה לך משהו דומה בילדות?

    אהבתי

   3. וואו, קבלת שקית שלמה כשצריך 5-6 להנבטה 🙂
    ואולי אפילו המורה היתה נותנת לך
    לא יודעת אם זה משהו דומה , אבל נזכרתי …
    אני  לא זוכרת מחסור בילדות שלי , רק שהחיים היו אחרת לגמרי
    קנו  לילדים פעמיים בשנה למשל נעליים ( לחגים) וכיו"ב
    לא היו בזבוזים !
    הסיפור שלך הזכיר לי  טיול שנתי (שהיה בתשלום מסויים) וחלק מהתלמידים כמדומני מהכתה המקבילה נכנסו לרכב של כתתי בזמן שהיינו בחוץ ורמסו תיקים והכריכים שלי שֶאִמי הכינה בעמל רב ( וגם בהוצאה כספית) נרמסו ואי אפשר היה לאכול אותם .לי זה היה עצוב ומתסכל , אולי גם עיני זלגו דמעות וכששאלו למה אני עצובה לא גִליתי.

    אהבתי

   4. ברור שכשמסתכלים על הדברים בעיניים של מבוגר, הדברים שנראים הרי גורל וקשים מנשוא לילדים, מתגמדים.
    ברור שהיו מספיקים מעט מאד פולי שעועית ויתכן שהיתה מספיקה שקית אחת לכל הכיתה ושאם הייתי אומרת למורה שאני לא יודעת אם יקנו לי , היתה פותרת את הבעיה כך או אחרת.

    אבל לא אמרתי ואת לא אמרת ושתינו זוכרות את התחושה מצוין למרות שעברו כל כך הרבה שנים מאז…

    אהבתי

 2. בדיוק ככה אצלי. אני מנסה לתרץ את זה בכל שמדובר בשלושה שבועות בעייתיים בשנה  אבל באותם שלושה שבועות הבית נראה כמו מעברה ולבגדים לוקח נצח להתייבש.
  אוף! גם אני רוצה מייבש.

  אהבתי

  1. השאלה היא מה יותר חשוב. הוצאתי סכום כסף גדול יותר על שואב אבק רובוטי, על סמארט פון (שלוש פעמים!) על מחשב נייד ועוד…
   זה רק עניין של סדרי עדיפויות ומייבש כרגע הוא פינוק, יחסית להוצאה הגדולה הצפויה. אם הפינוק היה חשוב לי מספיק הייתי קונה, אבל ביני לביני אני יודעת שממש לא נורא לי לתלות כביסה ולקפל אותה, אני נהנית מהזמן הזה בחוץ שמאפשר לי קשר עם הגינה ואפילו מהתליה ומהקיפול, כשלא קר ורטוב כל כך.
   מה עוצר אותך מלקנות מייבש בעצם?

   אהבתי

   1. תצחקי אבל פרט לשיקול הכספי אני יודעת שמייבש זקוק למקום ולא כל כך ברור לי איפה אפשר לתקוע אותו. ברור לי שזה פתיר.
    חוששת מהשלכות כמו כיווץ בגדים, הוצאות חשמל וכאלה.
    וגם אני די אוהבת לתלות כביסה כשלא קר.

    ושואב אבק רובוטי זה הדבר השני שאני רוצה. הבעיה היא שהיה לנו כבר ניסיון רע עם אחד.

    אהבתי

   2. מקום זה בהחלט פקטור משמעותי. לי אין מקום בבית והמכונה עומדת בחוץ. קניתי סוג של מחסן <a target=_blank href="http://il.keter.com/products/store-it-out-midi&quot;>פלסטיק של כתר ואני מאחסנת בו את מכונת הכביסה בהצלחה רבה. אבל מחסן כזה לגמרי לא יפתור את הוצאות החשמל ושאר צרות שהמייבש יכול לגרום, לכן אולי עדיף בלי…
     
    לי יש את רומבה של Irobot ואני מרוצה ממנו מאד, הוא מהווה שיפור עצום באיכות החיים שלי.

    אהבתי

 3. החורף המבורך הזה הוא בעייתי מאוד למי שאין לו מייבש. גם אני חוסכת על עצמי ומתעקשת לא לבזבז על מותרות כמו מייבש. יש את המעקה שאפשר לתלות עליו בגדים ויש חבלי כביסה ששניים מהם מוגנים מגשם ויש את המתקן הזה שמעמידים ותולים עליו כביסה. זה נראה מכוער ועושה אווירה של מחנה פליטים אבל כמה חורף כבר יש בארץ? גידלתי שלושה ילדים בלי מייבש, הייתי תומכת לחימה של שלושה חיילים בלי מייבש, אז שאני אכנע עכשיו ואקנה מייבש?
  אין מצב! ממשיכה לאלתר ולתלות פה ושם ומסתדרת 

  אהבתי

  1. אז אני מצרפת אותך לאחוות התולות. לא נכנע ולא נשבר!

   אצלי מעמד הייבוש הפלסטי עומד מתחת לגגון כך שאני יכולה לתלות עליו כל השנה חוץ מימים של אובך ועשן. ובאמת, כמה חורף יש פה בכלל? הרי מחר תהיה קצת שמש והכביסה תתיבש מהר יותר, אני חושבת.

   אהבתי

 4. אני נשברתי וקניתי מייבש רק אחרי שנולד לי הילד השלישי (זה שעכשיו נולדו לו תאומים :)), ועברנו חורף קר ורטוב במיוחד. אבל אני מאוד אוהבת את התחושה של המגבות שנתלות ברוח ונעשות קצת קשות – כשאני מתנגבת איתן אני מרגישה כמו מסאז’ חזק בחמאם תורכי, ולכן מגבות לא נכנסות אצלי למייבש. מניחה שאלמלא הילדים לא היה לי מייבש – משהו במחשבה שבמדינה שלנו סחופת הרוח והשמש צריך מכשיר כזה נוגד את האינסטינקטים שלי. 

  אהבתי

  1. מצחיק, אם יש משהו שכמעט דחף אותי מעבר לסף ההחלטה על קניית מייבש, אלה המגבות בכבודן ובעצמן. השילוב של מים קשים וייבוש באויר הופך את המגבות לסוג של נייר שייף. אבל אחרי הרבה שכנוע עצמי החלטתי שזה כמו מסאז’ ושזה מגניב וכל זה…

   לגמל המגבות תמיד רכות באורח מעורר קנאה, ואין לו מייבש כביסה, הוא תולה מהחלון כמו מי שגר בבית קומות, שאלתי אותו איך זה שהמגבות שלו יוצאות ככה והוא הסביר את זה בכך שהוא לא תולה בשמש ישירה ומשתמש במרכך כזה או אחר וכל מיני קשקושים, בסוף הצלחתי להוציא ממנו את האמת, יש לו מסנן מים מאסיבי על השיבר הראשי בבית שמרכך את המים וזו כנראה התשובה. לא בטוח, כי לי יש מסנן מים שלא עוזר במיוחד למגבות שלי.

   אהבתי

   1. גם אני חשבתי על מייבש רק בגלל המגבות שכל כך מתקשות אחרי כביסה , למרות המרכך ( לא קניתי עד כֹּה וכנראה כבר לא אקנה)

    אהבתי

 5. אני הרבה פעמים מוצאת את עצמי כמוך תולה כביסה בחוץ בחורף, תמיד זה יוצא רגע לפני הגשם, אמנם מתחת לגגון אבל עדיין, וזה בזמן שיש לי מייבש כביסה! אני פשוט כמעט ולא משתמשת בו, ואם כן רק לגרביים, תחתונים ומצעים. את כל יתר הכביסה פוחדת שיהרוס ויכווץ, ולא אוהבת להשתמש גם מסיבות אקולוגיות. קניתי אותו כשהיו לי תינוקות והוא המכשיר החשמלי הכי ישן בבית וזה שעבד הכי פחות.
  וגם אני לא תולה כביסה בבית מסיבת המעברה…אז נשארתי כמוך עם לתלות בחוץ. ככה שזה ממש לא נורא בלי מייבש…ומצדיק את החסכון לדעתי.

  אהבתי

  1. אני מקבלת חיזוקים לא צפויים להעדר המייבש, איזה כייף!
   אני מכירה מישהי שתולה את המגבות עד דרגת התייבשות מסויימת כי אחרת הייבוש שלהן אורך המון זמן ויוצא יקר ומאד לא אקולוגי.
   דווקא גרביים ותחתונים ממש לא אכפת לי לתלות. הכי מפריעה לי הנוקשות במגבות ובמכנסי ג’ינס. אבל זה לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו, מסתבר.

   אהבתי

 6. אין לי מייבש ואף פעם לא היה.  אפילו לא בחורף ההוא ששני הילדים היו בו זמנית בצבא.  לא מרגישה בחסרונו.  מקסימום,  בימים מאוד גשומים,  אני תולה על מתקן ייבוש בחדר, לא מפריע לי.   כי תמיד כל המכונות האלה מתקלקלות,  והדרך היחידה למנוע קלקול של מכונה הוא להימנע מלקנות אותה 🙂

  אבל מאחלת לך שאם יבוא לך,  תוכלי לקנות מה שאת רוצה.

  אהבתי

  1. המחשבה הזו של מכונות מתקלקלות, היא לחלוטין אחת מאלה שעוצרת אותי מלקנות, כי זה נראה לי סוג של נקודת אל חזור, אחרי שכבר יש את מייבש הכביסה, אי אפשר לחזור אחורה למתי שלא היה ולהתעלם מהמכשיר המקולקל.
   כמו עם מדיח הכלים שלי. לא היתה לי כוונה לקנות אף פעם, אבל הדיירים הקודמים השאירו את המדיח הישן, ומסיבה טובה, הוא לא עבד. אבל כיוון שכבר היה מדיח והיה מסובך למצוא דרך למלא את החור שלו במטבח יותר מאשר לקנות אחר, אז קניתי. היום, למרות שאני לא משתמשת בו יום יום, קשה לי לראות את עצמי בלעדיו.

   אהבתי

 7. מכבס תולה.
  כל שתיים-שלוש מכונות מוציאים מהפילטר משטח של סיבים במאסה של חולצה בערך. איך הייתי מגיע ככה לאיפה שאני היום ( בעלים גאה של חולצות בנות עשרים שנה ) ?

  אהבתי

  1. נכון, זה תמיד מפתיע אותי לראות, את פלטות הסיבים שמוציאים מפילטר המייבש, גם אני תמיד שואלת את עצמי איך בכלל נשאר בגד אחרי הייבוש. אבל מסתבר שהם נשארים.
    
   לדעתי היום אין כבר חולצות באיכות שתחזיק מעמד עשרים שנה.

   אהבתי

 8. אז זה בדיוק הדילמה הנוכחית שלי,אני הכובס בבית,אין לנו חבלי כביסה בחוץ כי הם נקרעו בשיפוץ שעשינו לפנינ4 שנים ו חלטתי לא לסדר אותם,לא נוח לי לתלות כביסה בחוץ ,אז היה מייבש שעבד יפה כל השנים וחודש לפני שהבן החייל סיים צבא הוא שבק. 
  הסתדרתי עם מתלה בייתי ואז הבן השתחרר ואנחנו 5 בבית ואני לא משתלט על כמויות הכביסה. הגיע עת לקנות מייבש חדש. נכון מייבש חדש עולה בסביבטת הסכומים שאמרת אבל אחרי סבב בין כמה חנויות אמרו לנו שבשופרסל מוכרים מייבש ב700 שקל בלבד והקטע במייבש הוא לא בכמה המחיר יקר יותר אלא בגוף חימום וכמה זמן הוא מחזיק מעמד ,כל השאר זה רק שמות של יצרנים. עכשיו לפני סוף השנה יש מבצעים טובים שאני מאמין שימשכו לתוך ינואר. בסניף הקרוב לביתנו אזל המלאי של המייבשים במחיר הזה ואנחנו ננסה ב2,3 סניפים נוספים ואם נמצא נרכוש. נמאס לי להמתין לכביסה שתתייבש על המתלה בבית,זה לוקח יומיים וכמויות הכביסה שהילדים שלי מייצרים מחייבים מייבש כביסה.

  אהבתי

  1. נראה לי ש700 שקלים זה סכוך סביר לחלוטין למייבש כביסה שעבוד כמה שנים, בעיקר בבית שחיות בו חמש נפשות ואני יכולה לדמיין שכמויות הכביסה עצומות.
   במזג אויר כזה זה באמת בעייתי לחכות שהכל יתייבש.

   אני בעד שזה שעוסק בכביסה הוא זה שיחליט אם צריך מייבש או לא, בהצלחה במציאת מיבש יעיל וזול.

   אהבתי

 9. איפה שאני גרה עדיין לרוב האנשים יש מתקן בחוץ ומעדיפים לתלות בחוץ
  אפילו ההורים שלי, ולהם יש מייבש כביסה (דיי ישן האמת), אמא שלי תחכה עם הכביסה ליום בו לא יורד גשם כדי לעשות כביסה.
  אם המייבש כביסה היה מתקלקל אני לא חושבת שהם היו קונים חדש

  אישית אני תמיד תולה בגדים בבית, מגבות ומצעים בחוץ
  אם לא התייבש לגמרי, מכניסה למייבש של ההורים )בדר"כ חצי שעה תספיק בשביל לייבש את כל היתר).

  אני חושבת שקודם כל כשקונים מוצר כזה שהוא באמת לדעתי סוג של מותרות במדינה שלנו, אז אפשר לעשות סקר מחירים, או לחכות לתקופה של מבצעים, כמו עכשיו למשל, בגלל סוף השנה חנויות רוצות לחסל את המלאי משנה שעברה.

  אהבתי

  1. דווקא סביבי אני לא כל כך רואה כביסה נתלית בחוץ והרוב מעדיפים לייבש בבית. הבעיה העיקרית היא האבק בקיץ בעיקר באובכים, אבל גם אם שכחת להוריד את הכביסה אחרי יום.

   אני לא אוהבת לתלות בבית, זה מקטין את החלל ומגביל את התנועה ותחושת המעברה לא נעימה לי, אבל הריח הטוב והליחוח של האויר לפעמים שווה את זה. זה כנראה יקרה כשיגיעו ימים של קרה שבהם הכביסה ממש לא מתייבשת.

   כרגע אני לא אקנה כי אני אמורה להוציא הון בתקופה הקרובה וחבל לי לבזבז כסף על מה שנתפס בעיני כמותרות, כל זמן שאני לא יודעת כמה בדיוק אני צריכה להוציא וכמה כסף יהיה לי בשביל זה.

   אהבתי

   1. האמת שלהורים שלי שאני גרה לידם יש 2 מרפסות
    והייתי רוצה לייבש שם את הכביסה (הבית שלי פצפון)
    אבל אבא שלי מסתובב שם ומעשן, והריח הזה נדבק בבגדים ועשה לי בחילה
    אם אני מייבשת בבית אני שמה את המתלה כביסה בחדר שינה שלי, אני לא נמצאת שם רוב היום אז זה עוד איכשהו בסדר

    היום בגלל שלא ירד גשם עשיתי כביסה של מגבות
    תליתי בחוץ (מגבות ומצעים אני תולה בחוץ) ב8 בערב זה לא היה ממש יבש אז הכנסתי למייבש כביסה
    בגדים תמיד מייבשת בתוך הבית
    ככה הם נשמרים לי שנים

    יש לי ידיד שהם תולים את הבגדים שלהם בחוץ, ובקיץ מרוב שהשמש הייתה חזקה על הבגדים שלו נעשו שם סימנים דהויים בגלל השמש
    הוא היה צריך לזרוק מלא בגדים לפח בגלל זה

    במדינה כמו שלנו שרוב השנה יש קיץ מייבש כביסה הוא לא MUST

    אהבתי

   2. בשמש אני לא תולה אף פעם, קיץ או חורף, אני תולהמתחת לגג המרפסת שלי, השמש מדהה בגדים והורסת את סיבי הבגד, אין שום סיבה לתלות בשמש.

    אני מקווה שהכביסה מהנגלה הקודמת התייבשה ביומיים שמש שהיו כי אני רוצה לכבס שוב ויורד גשם…

    אהבתי

   3. כן, טוב אצלי בחוץ זה רק מצעים ומגבות
    בגדים זה תמיד בתוך הבית
    אני גם לא אוהבת לתלות בחוץ, זה מאבד את הריח של המרכך כביסה

    אהבתי

 10. כאילו אלו המחשבות שלי עצמי.

  לנו יש מרפסת שירות קטנה ומופלאה בדירה הנוכחית, שיכולה לשמש גם מקרר לעת מצוא, כי היא חצי פתוחה ומאוד לא מבודדת. בהתחלה הייתי תולה על חבלי הכביסה שפונים ממנה החוצה, בהמשך עברתי לתלות על מתקן שעמד בתוך המרפסת פנימה, ובימים האחרונים נדד המתקן אחר כבוד לסלון ואנחנו תולים בלב ליבו של הבית. 
  ההתלבטות אצלנו היא מייבש כביסה או מדיח כלים (אם בכלל). אני בעד מדיח, כי כלים מלוכלכים יש כל השנה. לדעתי בסוף נדחה גם אנחנו סיפוקים ונגרור עוד קצת בלי.

  אהבתי

  1. יש יתרונות לתלות בבית, ואחד היתרונות הגדולים אצלכם זה לא לצאת לקור בחוץ, קר נורא בערב.

   לגבי ההתלבטות:
   מדיח, כי הוא חסכוני במים יותר משטיפה ידנית והוא נוח מאד לשימוש ועשוי לנקות כלים בצורה טובה עם סוג של חטוי אפילו, כשהוא עובד בטמפרטורה גדולה.
   יש פעמים שאני מסתכלת על הכיור הגדוש ומרגישה שאני מעדיפה לעבור טיפול של רופא שיניים  או גניקולוג ולא לשטוף כלים, או אז אני משליכה אותם למדיח ומייד מרגישה שהחיים חזרו לחייך אלי.

   אהבתי

 11. בחורף האמריקאי מייבש נחוץ כמעט כמו קומקום חשמלי…

  אבל! יש לי רעיון מהפכני אחר, בדירת הקודמת שלי בתל אביב היתה לנו מכונה-מייבש, מכניסים בגדים יבשים והם יוצאים יבשים אך נקיים, זה עולה משהו כמו מכונת כביסה וחצי (אפשר למכור את המכונה הישנה), לא צורך מקום נוסף ועובד מצוין. הצטערתי מאוד להיפרד ממנה כשעזבתי…

  אהבתי

  1. וואו, איזה רעיון מקסים, לא ידעתי שיש מכונות כאלו. הלכתי לבדוק מחירים, מתוך סקרנות, והטווח המחירים נע בין אלפים בודדים לעשרות אלפים, ולטווח מחירים כזה עצום יכולות להיות משמעויות שונות, כלומר, צריך ללמוד את הנושא. בכל אופן זה לא לעכשיו כי זו הוצאה כספית משמעותית שאני לא רוצה להוציא. אבל הרעיון עצמו בהחלט רעיון שאשמח ללמוד עליו ולהבין אותו.
   תודה 

   אהבתי

 12. אני מאוד מאוד מזדהה.
  אני עוברת עכשיו לדירה חדשה ולקחתי הלוואה מאוד גדולה. זה היה לא פשוט בכלל להחליט על כך ומה שהכריע את הכף היה המסקנה שהגעתי אליה שזה עכשיו או בכלל לא. גם אני משתדלת לחיות בצניעות (במרכז ת"א… אבל בכל זאת בצניעות). עם זאת, פועה היקרה, אם את צריכה מייבש תקני. ודווקא עכשיו, לפני ההוצאה הגדולה וההלוואה. כלכלית זה לא משנה, אבל פסיכולוגית זה יעלם ויבלע בתוך ההוצאה הגדולה. 

  אהבתי

  1. עוברת לדירה=מכרת וקנית דירה?
    
   העובדה שיש לי משכורת אחת מגבילה אותי היטב, אני לא חיה בצורה פרועה ולא קונה כל מה שבא לי. אני מאמינה שדווקא אורח החיים היותר חסכני שלי, הוא זה שהביא אותי למצב שבו היום ההלוואה שאני לוקחת קטנה בעשרות אלפי שקלים ממה שהיתה יכולה להיות לולא הייתי עוצרת את ההוצאות הלא הכרחיות.
   אני בהחלט מאמינה שההוצאות הקטנות מצטברות להוצאות גדולות שאנחנו לא נוטים "לספור" במאזן ההוצאות הכלליות. יותר מזה, כל אלף שקלים שאוציא עכשיו יצטברו לתקופת ההחזר של ההלוואה שאקח וזה יהיה משמעותי ברגע שאתחיל להחזיר. כל חודש וחודש יהיה משמעותי, כי אז אאלץ לחיות בצמצום כדי לא להכנס למינוס. יכול להיות שאם הייתי לוקחת הלוואה של חצי מליון שקלים זה לא היה משנה, אבל ההלוואה שאני לוקחת לא מגיעה לסכומים האלו….

   אהבתי

   1. כן. מכרתי וקניתי. 
    למרות שיש לי מייבש (אותו אחד כבר המון שנים) אני תמיד תולה גם מחוץ למייבש ותמיד בבית פנימה. לא מוותרת על הריח. 
    היה לי עוד רעיון בשבילך… 
    <a href=http://www.agora.co.il/toGetExperimentI.asp?utm_expid=653431-29.a385eyLSQnWMU5gXRM3Yyg.1&searchType=subCategory&dealType=1&iseek=10029&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.co.il%2F#welcomeMessagehttp://www.agora.co.il/toGetExperimentI.asp?utm_expid=653431-29.a385eyLSQnWMU5gXRM3Yyg.1&searchType=subCategory&dealType=1&iseek=10029&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.co.il%2F#welcomeMessage</div>
    מכירה?

    אהבתי

   2. איזה מקסימה שחשבת עלי 

    אני ניחה שההוצאה שלך על הבית שקנית גדולה הרבה הרבה יותר מההוצאה שלי, אבל התחושה הזו שיש לך שזה הרגע האחרון, כנראה שאינה רחוקה בכלל מהאמת למרבה הצער…

    אהבתי

 13. מייבש כביסה שמים בד"כ על מכונת הכביסה שהפֶּתח של למטה ואני לא אוהבת מכונה מסוג זה, למכונת הכביסה שלי פתח מלמעלה ( חוסך כאבי גב!)
  עברתי גידול 2 תינוקות עם חיתולים מבד, שתי חיילות ואני אוהבת לתלות כביסה … נכון הידיים קפואות בחורף…יש גגון, לא תמיד מועיל אבל לא נורא  אם הכביסה נרטבת קצת כשהגשם כבר נקי ויש גם מתקן כשצריך במרפסת.
  אם תחליטי לקנות שיהיה לך בהצלחה ! (אגב; לאחת מבנותי יש מייבש ולשניה שמגדלת 3 ילדים -שניים מהם תאומים אין ותולה את הכביסה על מתקנים שנמצאים מידי פעם גם בבית)

  אהבתי

  1. אצלי אי אפשר לשים אתה מייבש על המכונה, כי המכונה נמצאת בתוך מחסן פלסטיק שמגן עליה מפגעי מזג האויר, היא נמצא המרפסת שלי.

   אבל מתוך התגבות פה אני רואה שקניה של מייבש זה באמת עניין מאד אישי ושאנשים מסתדרים בלי מייבש בכל מיני תנאים. אני מסתדתר בנתיים , אז הקניה בטח תדחה

   אהבתי

 14. את נוהגת בהחלט בחוכמה כשאת משאירה בצד סכום כסף להוצאות בלתי מתוכננות ופתאומיות
  בכמות ימי הגשם שיש בארצנו אינני רואה לנכון שיש צורך במיבש כביסה. מכסימום עושים כביסה קטנה ומייבשים בתוך הבית ומשאירים את השאר לימי שמש.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s