עוד פעם טלפון חדש.

אחרי שהתלבטתי קשות, ביקשתי וקיבלתי עצות מצויינות והחלטתי לקנות טלפון mi4c Xioami אבל זה לא היה זה, ואחרי שחלפו כשלושה חודשים עם הטלפון, הגיעו מים עד נפש.

טלפון חמוד,גודל מצויין, מחיר טוב מאד, סוללה מעולה, הכל טוב ויפה, רק שהוא לא עובד חלק ונוח עם האפליקציות הפופלאריות. הכל קצת תקוע, איטי וקשה. כמו ללכת מתחת למים ולהתאמץ עם כל צעד.

הוואטסאפים לא הגיעו בזמן. התעכבו בין דקות לשעות ולפעמים גיליתי שקיבלתי הודעות רק כאשר נכנסתי במקרה לכתוב בעצמי משהו למישהו.

אותו דבר הודעות המייל של גי'מייל.

העברת הנתונים והקליטה נעו בין בסדר גמור לעל הפנים בלי שהצלחתי להבין למה. בנוכחות וויי פיי הכל היה טוב, בהעדרו, לפעמים לא היתה בעיה ולפעמים ראיתי את האתר ללא התמונות וללא סרטונים. או ללא בכלל. פשוט לא.

הטלפון סרב להעביר את הוראות הדרך של הוויז לרמקול הטלפון כשהוא היה מחובר לטעינה באוטו. מה שהביך אותי כשיצאתי מהאוטו עם הטלפון בלי שכיביתי את הוויז ואז התחלתי לשמוע הוראות בוקעות מהכיס האחורי או התיק.

הטלפון היה נדלק מעצמו ומחייג מהכיס האחורי שלי לאנשים שממש לא רציתי לדבר איתם. ניהלתי עשרות שיחות התנצלות עם אנשים שמראש לא רציתי להחליף אים מילה. כמובן שזה קרה כשהייתי יוצאת להליכות ושיחות ההתנצלות היו מתנשפות ומתנשמות הרבה יותר ממה שדורש הנימוס בין אנשים שאינם קרובים במיוחד זה לזה.

פעם אחת כיביתי את השעון המעורר המובנה והפעלתי אותו שוב כעבור יומיים. השעון המעורר לא פעל למרות שעל פניו היה נראה שהוא מכוון ועובד. נאלצתי להוריד אפיליקצית שעון מעורר אחרת, שאחרי שהעירה אותי פעם אחת, חזר השעון המעורר המובנה לפעול.

ועוד המון בעיות קטנות ומעצבנות של חוסר זרימה של אפליקציות. זה לא שהן לא עבדו, אבל הכל היה מאומץ ודרש השקעה ומחשבה יתרה, בדיקה חוזרת וחוסר אמון בסיסי בטוב ליבו ונכונותו של הטלפון לספק את השירותים שלשמם נקנה.

 

המהנדס חיפש לי פתרונות באתרים של גיקים. העביר לי הוראות מהוראות שונות ששיפרו מעט חלק מהבעיות אבל לא פתרו אותן לגמרי.

בסופו של דבר אמר שאביא אליו את הטלפון ונעשה לו השתלת אישיות. אני מניחה שהתכוון לצריבת רום או משהו שאנשים שאוהבים להתעסק עם הטלפון יודעים לעשות.

וזה היה הרגע שבו הבנתי שאני לא רוצה להתעסק עם הטלפון, אני רוצה להשתמש בו ולסמוך עליו שיעבוד, לדעת שאני מקבלת הודעות ומיילים בזמן, מדברת רק עם מי שאני רוצה ולא עם מי שהטלפון החליט, וגם מתעוררת לעבודה. בזמן.

אני רוצה טלפון שישרת אותי ולא אני אותו.

 

למורת רוחו של המהנדס לא הייתי מוכנה לתת לטלפון הזדמנות נוספת. ביקשתי ממנו שישאל בין חבריו אם מישהו רוצה לקנות את הטלפון והחלטתי שאני הולכת על קניית סמסונג גלקסי S6 שהתלבטתי לגביו כבר אז.

כיון שכבר הוצאתי כסף על השיעור שלימד אותי הXioami לא התחשק לי להוציא כל כך הרבה שוב. מישהו אמר לי את המילים, מחיר באילת, ואני נזכרתי פתאום שהגמל נוסע לשם לצלול.

 

לכן ביקשתי, והוא נרתם למשימה מייד. ובערב החג, עבר במיוחד בחנות שאליו כיוונתי אותו וקנה לי את הטלפון שרציתי.

למחרת בבוקר , בחג עצמו בבוקר, הגיע אלי בשביל להביא לי את הטלפון, שלא אחכה יותר.כזה הוא הגמל.

אתמול כבר השגתי לי את הננו סים הנדרש והפעלתי את הטלפון.

ופתאום הכל זורם והולך יפה וקל ונעים. כבר שכחתי כמה נחמד שהטלפון עובד כמו שצריך ועושה מה שרוצים ממנו בלי אקטינג אאוט של דרמה קווין.

רק נראה לי שהסוללה נגמרת מהר מאד, אני מקווה שאחרי פריקה וטעינה היא תתאפס על עצמה, אחרת אני אהיה עצובה מאד. 

או שסתם התרגלתי למותרות של הסוללה הבאמת מצויינת של הXioami .

23 תגובות בנושא “עוד פעם טלפון חדש.

 1. ואוו!!! זו התנסות ממש ממש לא טובה עם הטלפון
  אף פעם לא שמעתי ממישהו על חויה מהסוג הזה

  ההבדלים במחירים באילת, במיוחד כשמדובר במחירים גבוהים הוא דיי משמעותי
  בגלל זה אני קניתי את המכשיר שלי באילת (חסכון של כמעט 1000 ש"ח)

  לגלאקסי לוקח שבוע שבועיים עד שהוא לומד את הרגלי השימוש שלך ואז הסוללה תישאר לך ליותר זמן
  שלי מצליחה להחזיק יום, לפעמים יומיים, תלוי ברמת השימוש שלי במכשיר

  אהבתי

  1. הבעיה היתה שלא קרתה איזו תקלת על נוראית, רק מאות דברים קטנים ומעצבנים כמו לדוגמא העובדה שהטלפון לא הסכים לקבל אף חייגן מלבד זה המובנה והחייגן המובנה היה מרגיז. אי אפשר היה לחייג בנוחות לפי אותיות השם, ובנוסף, מספרים מזוהים הוא לא תמיד היה מזהה וכמה אנשים נעלבו כשאמרתי להם הלו בלי לדעת עם מי אני מדברת… כאילו בקטנה, אבל מרגיז.
   המהנדס טען בתוקף שבבעיות תוכנה מטפלים בתוכנה ולא שופפכים את התינוק עם המים, אבל באמת שאין לי כוח לטפל בתוכנה, אני רק רוצה טלפון עובד.
    
   כבר היום הסוללה מגיבה טוב יותר, טפו טפו טפו.

   אהבתי

   1. יש אנשים שאוהבים להתעסק עם הטלפון שלהם
    יש לי ידיד שכל חודש משנה לו צורה
    האמת, אני עושה הגדרות פעם אחת, וזהו
    לא רוצה לשנות נוח לי בצורה שנוח לי וזהו

    התרגלתי למערכת של סמסונג אני מודה
    כמו שאנשים שמשתמשים באייפון התרגלו למערכת הפעלה של אפל
    אבל זה נוח לי
    וכמו שאמרת הטלפון אמור לשרת אותי ולא להיפך

    אני דווקא מבינה בענייני התוכנה בסמרטפונים, אבל ממש לא בא לי להתעסק איתם יותר מדיי

    זה לוקח עד שבועיים שהסוללה תלמד את הרגלי השימוש שלך
    תלוי גם באפליקציות שאת משתמשת בהן וגם בזמני השיחה שלך
    רוב הסוללות היום מחזיקות יום עבודה (וגם אם יש עוד אחוזים מן הסתם תטעיני את הטלפון)
    היום גם לא צריך לפרוק את הטלפון כל כך הרבה כמו בעבר

    אהבתי

   2. אני מקווה שאצליח למצוא קונה לטלפון הזה , שהרי גם אין לי מי יודע מה שוק, מישהו שיהנה מהיתרונות שלו ולא יסבול כמוני מהנידנודים שלו.
     
    גיליתי שיש קבוצות דיון, אתרים וקבוצות פייסבוק שמתעסקות בלטפל בטלפונים בלי סוף. כאמור ,לא כוס התה שלי וגם לא שלך.

    אהבתי

 2. צחקתי בעניין הדראמה-קווין 🙂
  ואת צודקת כמובן.  זה מכשירון קטון שצריך לעבוד טוב ולא לבלבל את המוח.

  תתחדשי על הצעצוע החדש!

  אהבתי

  1. נגשתי לחדש ברגשות מעורבים וחוסר אמון בסיסי, אבל עד עכשיו, טפו טפו טפו.
    
   הטלפון ההוא הזכיר לי את התקופה שבה באמת לא יכולנו לסמוך על מכשירי חשמל ואלקטרוניקה שיעבדו כמו שצריך והיתה להם אישיות אמיתית (ורגישה מאד) לכל אחד מהם….

   אהבתי

  1. אני מנסה להתייחס לזה כמו שחגית מתייחסת לדברים כאלה, או כמו שאני חושבת שהיא מתייחסת לדברים כאלה, בשלווה ובקבלת העובדה המצערת כשיעור שעלה כסף .
   בסך הכל, כל הסיפור עלה לי קצת יותר ממה שהיה עולה לי הגלאקסי 6 לא באילת לפני שלושה-ארבעה חודשים

   אהבתי

 3. אכשהו יצא שאנחנו עובדים בשביל הטלפונים החכמים האלה ולא הם בשבילנו.
  כנראה שבגלל זה קוראים להם טלפונים חכמים 
  תתחדשי על הטלפון ותהני ממנו לאורך זמן.

  אהבתי

  1. זה דווקא משתפר עם שיפור הטכנולוגיה, הפעם שמרתי את אנשי הקשר בענן ולא נזקקתי לחסדי מישהו שיעביר לי את אנשי הקשר מכרטיס סים קטן לאחד קטן יותר. והתמונות שלי שמורות באיזה ענן, כמעט ואל אבד לי כלום במעבר.

   אני ממש מקווה שהפעם זה יהיה לטווח ארוך יותר, ממילא טלפון היום זה עניין של שנה וחצי שנתיים, לא יותר.

   אהבתי

 4. אה הגלאקסי 6 טלפון מצויין . הבן שלי קנה לעצמו והוא מאוד מרוצה,גם אני כנראה אחליף את הs5  שלי ל6 במהלך השנה למרות שאני מאוד מרוצה מהעכשווי

  אהבתי

  1. אם אתה מרוצה אז אל תחליף, הרי הטלפונים האלה מתיישנים כל כך מהר שעד שה5 יתחיל לעשות בעיות תוכל לקנות את הS7 במחיר נמוך בהרבה מהמחיר הנוכחי שלו.

   אהבתי

 5. לאחרונה קבלתי המלצה ל- Samsung Galaxy J7 שהוא לא יקר ! אני לא מהמבינים בפלאפונים אבל מתוך שיחות הבנתי שיש מעדיפים את הגלאקסי ויש את האייפון, ואני לא מתביישת לומר שאני עדיין משתמשת  במכשיר נייד מהישנים,הוא  משמש אותי למה שאני צריכה , כי אני מחוברת שעות רבות למחשב ולא זקוקה  למכשירים שנראים כ"כ מסובכים ! אבל בכל זאת מתכוונת להשתדרג בקרוב , צו השעה

  אהבתי

  1. אני חושבת שתגלי שהמכשירים לא כל כך מסובכים כמו שנדמה לך ושהם יכולים וגם ממלאים פונקצות של מחשב ביעילות ונוחות ובעיקר זמינות גדולה הרבה יותר. אל תפחדי מהמכשיר, בדרך כלל אחרי שימוש קצר יחסית, המשתמש לא מבין איך הסתדר קודם עם הטלפון הטיפש.
   הגלאקסי J הוא טלפון קצת פחות חזק ובעל יכולות מהטלפונים היקרים יותר, אבל יכוללהיות שבתור טלפון ראשון הוא יהיה מצויין עבורך. תבדקי את המצלמה שלו, כי זה משהו שיהיה משמעותי לך, מצלמה של טלפון חכם היום, במקרים רבים טובה מאד. תהני ובעיקר אל תפחדי 

   אהבתי

   1.    
    אני ממש לא מהפחדנים במקרה הזה, פשוט נראה לי מיותר אני בבית רוב היום והמחשב זמין לי ולא התאים לי להוציא הוצאה כספית ,אני משערת שאשתמש גם במצלמה , אך לא אוותר על המצלמה שתמיד איתי, למרות שבפלאפונים היום מצלמות טובות אי אפשר להשוות למצלמה אמיתית ואולי אקנה את galaxy S5 (אחי המליץ לי)
    ותתחדשי !
      

    אהבתי

   2. הטלפון החכם הופך מהר מאד להיות אחד הדברים החיוניים בחיים, את תראי. הוא ממלא כל כך הרבה פונקציות שאם הוא הולך לאיבוד, מתקלקל או נגנב עולמך חרב עלייך טיפה.
    חמותי המופלאה, אחרי שהכרחתי אותה לעבור לטלפון חכם לפני שנתיים בערך גילתה עולם חדש ומופלא, ועכשיו היא כבר קונה טלפונים מתקדמים ונהנית מהשכלולים שלהם.
    הS5 הוא טלפון מצוין, ממש ממש טוב. 
    מקווה שתתחדשי במהרה 

    אהבתי

 6. לי יש גלקסי 6 כבר חצי שנה בערך ואני מאוד נהנת ממנו, מהיר איכותי וחזק.
  לטעמי הסלולה נגמרת מהר מדי, בדכ שאני ביום עבודה אני צריכה להטעין אותו באמצע היום (אבל זה כי אני משתמשת באפליקציות כמו מוביט, שומעת מוזיקה ומתכתבת בווצאפ) 
  מניחה שלשימושים כמו שלך זה יחזיק כל היום. דרך אגב ההטענה המהירה שלו ממש נוחה. גם אני קניתי את שלי באילת. 
  תתחדשי 

  אהבתי

  1. חייכת אותי מאד, מעניין איזה שימושים את חושבת שאני משתמשת בטלפון 
   לא אשאיר אותך במתח, אמנם אין לי צורך במוביט, כי יש לי אוטו, אבל אני משתמשת בוויז, מתכתבת בווטסאפ ובסמסים, מדברת בו כטלפון (כן כן ) משתמשת במייל, גולשת לאתרים מאתרים שונים ומשחקת מכורה בעיקר בקנדי קראש (אני בשלב מס’ 1918) אבל גם במשחקים אחרים.
   מפה לשם הסוללה נגמרת לי די מהר. טוב שיש לי מטען במכונית שמטעין ממש מהר.
   תודה , מקווה שתהני משלך לאורך זמן 

   אהבתי

 7. הרבה תקלות קטנות ומעצבנות ובעיקר כשאי אפשר לסמוך על המכשיר – זו בהחלט עילה להחלפה! 
  אז תתחדשי על החדש ומאחלת לכם חיים נעימים ביחד (וכל הכבוד לגמל על ההשקעה!)
  אני עם sony xperia z3 ובעלי כבר השתדרג ל-5 ואנחנו סופר מרוצים. הוא נוח ואמין מבחינת קליטה ואפליקציות, והסוללה מחזיקה בין יום וחצי ליומיים….

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s