סיכום ביניים

הגשתי את פרוייקט הגמר כטיוטא, כלומר אחרי שיוחזר עם אלפי הערות אדומות, אתקן ואשלח סופית. אני כבר רואה את הסוף, סוף סוף.

בעקבות ההתקדמות רבתי הזו, אני מרשה לעצמי לצפות עד טמטום חושים מוחלט בפרק אחרי פרק של הסדרה מדיום. הגעתי כבר לפרקים האחרונים בעונה החמישית. מידי פעם אני חוטפת בחילה ומפסיקה את הצפיה בשביל לקרוא פרק או שניים בספר מלך עכברוש של ג'יימס קאלוול. למרות השפה המתאמצת של התרגום העתיק, הסיפור מצווין בדיוק כמו שהיה כשקראתי לראשונה בשנות העשרים שלי.

 

ביום חמישי בשבוע שעבר אכלתי  פרי קובו וקצת אחר כך חטפתי כאבים איומים בבטן העליונה, בדיוק איפה שממוקמת הקיבה. לא עזר לי כלום, לא הלוסק שלקחתי ולא הטאמס. כאב לי עד כדי יבבות רפות ואומללות ועד כדי בחילה. אחרי שהקאתי בפעם השלישית בשלוש שעות הכל חלף ונעלם ואני יכולתי ללכת לישון סוף סוף ולקום עייפה ומותשת למחרת ולהמשיך להרגיש לא הכי טוב בעולם כל סוף השבוע שבא אחר כך. היום פתאום עלה בדעתי שזה חלף בבת אחת ומהר מאד אחרי שבמשך שלוש שעות שום דבר לא עזר ורק ההקאות הקלו במעט ושאולי היה נבון לו הייתי חושבת לכיוון של קצת מעל הקיבה, נגיד על הלב, אחרי הכל זו לא תהיה הפעם הראשונה שאשה צעירה יחסית עוברת התקף לב, לא?  אני עדיין בשלב המחשבה , כי לא נראה לי שזה באמת הלב. סתם פחדים שסביר שארגיש אחרי התקף הלב של יוגה.

 

אני נוסעת בשבוע הבא לתל אביב ליום עיון  שאחריו אקבל את המילגה היחידה שהצלחתי להשיג. תל אביב בקיץ, איכס. לפחות זה באולם ממוזג ולפחות מובטחת לי ארוחת צהריים וצ'ק חמוד בסופו של יום מיותר. אחר כך אתחיל לחשוב על המלגה של האוניברסיטה הפתוחה. היא ניתנת על בסיס כלכלי והמשכורת האחרונה שלי שכללה כל מיני תוספות קיץ היתה גבוהה מידי. אם אציג את המשכורת האחרונה לא אקבל כלום.

 

עוד לא נפגשתי עם הגמל, אבל דיברנו. ובשיחה הקול שלו היה רך מאד, חומל. אולי נפגש בסוף השבוע ואולי לא. אני לא יודעת. אבל אתמול הוא שאל אם אני רוצה ללכת איתו להופעה של קווין שתהיה בחודש הבא. אמרתי כן ואפילו קניתי לנו כרטיסים. אז אולי אנחנו בסדר. בנתיים.

 

אני מתחילה לצאת מהמאורה שנכנסתי אליה. וזה טוב. 

42 תגובות בנושא “סיכום ביניים

 1. אם תצליחי לקבל מלגה מהאו"פ ספרי לי איך עשית את זה
  כי בכל פעם שאני חשבתי רק חטפתי כאב ראש מהטפסים שאני צריכה למלא
  וכלכלית, באמת שאני לא יודעת מה זה משכורת גבוהה או לא לדעתם (וחוץ מזה שכרגע אני לא עובדת אפילו תלושי משכורת אין לי)

  לצאת מהמאורה זה טוב
  לפעמים זה גם טוב להיכנס אליה
  בעיקר כדי להירגע

  אהבתי

  1. יש מלגה לסטודנטים חדשים על בסיס סוציואקונומי, ואכן רשימת הטפסים והניירות היא אין סופית, שלא לומר פולשנית ביותר. אבל מה יש לי להפסיד, אני מתחילה לאסוף את הניירות ואחר כך כבר אראה לאן זה מתקדם. בעניני ניירת , פשוט מסתכלים כל פעם על הנייר הבא שצריך ולא על כולם יחד…

   המאורה היא כורח המציאות לפעמים, וגם לצאת ממנה צריך מתישהו.

   אהבתי

   1. טוב אני לא חדשה, אבל תמיד יש מלגות שהן על בסיס כלכלי
    ולמלא את הטפסים זה נראה לי אחד הדברים היותר מעיקים שיש

    אהבתי

   2. זה באמת מעיק, אבל זה עובר. ואחר כך אם מקבלים מלגה זה שווה כל רגע במאמץ האיסוף. המלגה הזו מממנת את הלימודים באופן מלא, קורס אחרי קורס בתנאי שעמדת בתנאים של ציון בגובה מסויים (אני לא סגורה על הציון הנדרש)  
    בלימודים במכללה אספתי חומר שלוש פעמים לשלוש מלגות, בסוף קיבלתי רק אחת, דוקא זו שדרשה הכי פחות ניירת.

    אהבתי

 2. הרבה זמן התחבאת במערה, חשבתי עליך. אני לא יודעת אם זה קובו או לב, אבל אם דיברת עם הגמל ותלכו ביחד להופעה של קווין אולי הסיבה לכאבים הפיזיים תעבור?

  אהבתי

  1. אם הסיבה לכאבים הרבים שתוקפים אותי היא נפשית, אז בטוח ארגיש טוב יותר אחרי שאפגש איתו. 
   טוב זה היה טפשי, אני יודעת שיש קשר נפשי לכאבים, אבל לא לכולם .

   יכולה להיות נחמדה ההופעה הזו.

   אהבתי

 3. טובקווין בלי פרדי ועם אדם למברט זה כמו סנטנה ללא קרלוס אבל נקווה שתהנו ותל אביב באמת לחה בצורה זוועתית. בהצלחה עם המלגה ועם הגמל

  אהבתי

   1. יומולדת זה בעוד פחות משבועיים, שלוש עשרה יום, אם להיות מדוייקים. ההופעה תהיה חודש אחריו, אבל זה שאתה זוכר שיש לי יומולדת תיכף… נמסתי.

    אהבתי

   2. איך פספסתי? בכל מקרה היה שווה לקרוא את הברכה הזו שוב, גרמה לי לחייך על הבוקר שזה ממש לא עניין של מה בכך

    ומה לעשות ע"ז, כפי שאמרנו, הגיל עושה את שלו

    אהבתי

 4. וואו, מסכנונת – אם זה היה התקף לב זה לא היה עובר. בכלל. באמת לא ברור מה זה היה. אולי שווה בלי קשר לעשות כמה בדיקות (לחץ דם, א.ק.ג) בלי לחץ…
  הגיוני שהפרי נפל לך "לא טוב" בקיבה. הלוסק בעיקר מונע את הבעייה אם לוקחים אותו לפני. לא תמיד הוא עוזר אחרי. אבל גם טאמס לא עזר….מוזר.
  שמחה שאת מתחילה לצאת קצת מן המאורה….
  ומילגות זה ממש כיף ושוות את הטופסולוגיה האינסופית. 
  תיהני עם הגמל ומההופעה….

  אהבתי

  1. אני אעשה בדיקות רק אם זה ימשיך להציק לי, אין לי סבלנות לשטויות האלה. הלוסק בדרך כלל עוזר לי במקרים כאלו, אפילו יותר מהטאמס. זו לא פעם ראשונה שכואב לי ככה, רק זו פעם ראשונה ששום דבר לא עוזר.

   עברתי הבוקר על הטופסולוגיה והתייאשתי קצת. מחר, מחר אתחיל להתעסק איתה ברצינות

   אהבתי

  1. הפרי הזה דומה לפיטאיה, אולי עליו שמעת. אני אוהבת פירות שונים, מתה על פירות טרופיים. עכשיו אני לא בטוחה שהם אוהבים אותי בחזרה.

   פחות או יותר התפייסנו, רק להפגש צריך…

   אהבתי

  1. ליצ’י בהחלט נמצא ברשימת המועדפים שלי, כמו הפירות הטרופיים באופן כללי. תמיד עדיפים בעיני על הפירות המקומיים. דווקא ראיתי השנה בסופר, אבל המחיר היה בשמיים.

   מותר לי להסחף לסרטים על לב, חברה שלי שאף אחד לא חשד שיכולה לחטוף התקף לב, חטפה בגדול. ברור לי שסטטיטית הסיכוי שלי אפסי, לכן אני דואגת פה ולא במקום אחר

   אהבתי

 5. לקובו ( לא יודעת אם זה מה שאכלת) יש פרח מדהים !! שפורח ליממה אחת
  העיקר שחלפו הכאבים !
  ונראה לי חיובי מאוד לצאת מהמערה…

  אהבתי

  1. אני חושבת שרוב הקקטוסים פורחים יום אחד. לפי ויקופדיה, אכן יש לו פריחה ורודה-לבנה שנפתחת ללילה אחד בלבד.

   אכן טוב לצאת

   אהבתי

 6. טוב שראוים את האור בקצה המאורה…
  בהתחלה חשבתי שזה פרי רקוב אחר"כ הבנתי שזה לא רקוב ובכל זאת עשה לך רע. מה שחשוב שזה לא שם ואת יותר טובה.
  תהנו בקווין ואולי את מצליחה לעלות על הדבשת של הגמל?

  אהבתי

  1. דווקא בבאר שבע היתה הפעם הראשונה שנתקלתי בקרוב משפחה של הקובו- הפיטאיה. מגדלים אותו בדרום הארץ כי זה פרי מדברי שגדל על קקטוס. לך לשוק, תמצא אותו

   אני מקווה שנהנה בקווין, מה יכול להיות רע?

   אהבתי

 7. שמחה לקרוא שאת רואה קצת אור בקצה המנהרה. 
  למיטב ידיעתי קובו, או KOBO הוא אתר קנדי שמוכר ספרים דיגיטליים, לדעתי הוא בלתי אכיל בעליל…

  קווין זאת הלהקה האהובה עלי בכל הזמנים. אני נוהגת לומר שאם ימציאו מכונת זמן, הדבר הראשון שאעשה זה לחזור להופעה שלהם ב-1985, באיצטדיון וומבלי. בינתיים אני מסתפקת בדיסק. ועד שלא ימציאו מכונת זמן שתתן לי את החוויה האמיתית אני אמשיך להסתפק בדיסק. 
  מאחלת לכם ליהנות המון ומקווה שתבואי אחרי זה לספר לחבר’ה איך היה. 

  אהבתי

  1. אולי שוה לך בכל זאת ללכת להופעה?
   הלהקה היא אותה להקה והשירים הם אותם שירים. הביקורות משבחות את אדם למברט וטוענות שהוא מאד מתאים.
   בזמנו הלכתי להופעה של רוג’ר ווטרס כשהוא הופיע בתור הפינק פלויד. והיתה הופעה מצויינת והחוויה היתה מדהימה.
   יש משהו בהופעות חיות ובנוכחות קהל עצום שעושה את החוויה לעוצמתית במיוחד.

   אהבתי

   1. כן, אני מאד אוהבת הופעות חיות. אבל המחיר של הכרטיסים האלו של קווין יקרים לי מדי בשביל החוויה, וכמובן, בשביל ה-לא-ממש-קווין. 
    אני מעדיפה ללכת בארץ להופעות של אמנים ישראלים (כשהמחירים נורמליים). וכשיוצא לי להשיג כרטיסים להופעות במחירים שפויים בחו"ל, אם מתוכננת לי נסיעה, אז אני הולכת לראות הופעות. 
    (הייתי אמורה להיות היום בערך בפעם ה-100 בהופעה של גידי גוב ודני סנדרסון, אבל משום מה ההופעה נדחתה לסוף אוקטובר. כרטיס עלה משהו בסביבות ה-100 ש"ח נדמה לי)

    אהבתי

   2. מסכימה איתך שהכרטיסים יקירם, אני הצלחתי למצוא ב320 ש"ח , אבל מאחר ואני לא הולכת להרבה הופעות, זה נראה לי שווה. בעיקר אם אהנה כמו שנהניתי כמו בהופעות הקודמות היקרות (רוג’ר ווטרס היה יקר ושווה, כוורת היה יקר ושווה).
    המחירים בחו"ל לא בהכרח יותר זולים, הופעה של אדל בברצלונה עלתה לפני כמה חודשים מעל מאה יורו לכרטיס. מזל שלא הייתי בברצלונה ומזל שאני לא חובבת של אדל

    אהבתי

   3. אני לא יודעת לגבי אדל וברצלונה, אבל יכולה לספר לך שבתי נוסעת בעוד כחודש למדריד לצפות בהופעה של זמרת ארגנטינאית שהיא מאד אוהבת. הכרטיס להופעה עלה לה 12 יורו. 

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s