לחמניה למבחן

לפני כמה ימים שמתי לב בסיומו של בישול אורז, שהדלת של המיקרוגל קצת נמסה לי …

 

זה היה יום אחרי שהגמל ביקר אצלי, ועם כל ההתכוננות למבחן שעשינו, שכחתי לגמרי לשאול אותו על זה. הגמל הוא האורים והתומים שלי בכל הנוגע לחשמל, אלקטרוניקה ובכלל כמעט כל דבר בבית.

אז שלחתי לו את התמונה בצירוף שאלה וקיבלתי תשובה מהירה שאסור להשתמש במיקרו בכלל עד שיהיה ברור אם הוא תקין או מסוכן לשימוש.

 

ניתקתי מהחשמל והנחתי על הרצפה, שלא תהיה שום טעות ולא יהיה שימוש  לא מכוון, והלכתי לחפש את הקבלה, מזל שהיה לי שכל לשמור אותה איפה שהחלטתי שאני שומרת קבלות ואכן מצאתי אותה וגיליתי שהקניה של המיקרוגל התבצעה ב24.9.14, ממש לפני שנה. כמעט. נשארו עוד שבועיים עד לסיום שנת האחריות.

האחריות עדיין בתוקף, איזה מזל. יפה מצד המיקרו שהתקלקל עכשיו ולא המתין עוד חודש.

 

היום לקחתי את המיקרו למעבדה שמתקנת והודיעו לי שאני יכולה לצפות לשובו בעוד שבוע וחצי- שבועיים. ראש השנה ושאר החגים בדרך.

פני נפלו, כי אני לא משתמשת במיקרו כבר יומיים וזה קשה.

אם היה נדמה לי שמדובר במכשיר חסר משמעות בחיי, באה במציאות וטפחה על פני.
מילא בישול אורז שהכי נוח לי לעשות במיקרו, מילא הפשרת דברים קפואים, המסת שוקולד וקליית אגוזים, האתגרים הקשים ביותר הם כאשר צריך להפשיר לחמניה לסדוויץ במהירות בבוקר והגרוע מכל, כאשר צריך לחמם במהירות אוכל כשחוזרים מהעבודה גוועים מרעב. 

 

עדכנתי את הגמל בהתפתחויות ובתוך שלוש שעות הוא מצא מיקרו ישן אך תקין במחסן של הוריו, ניקה וסידר אותו והתקשר עכשיו לשאול אם הוא יכול להביא לי אותו עכשיו. עכשיו זו שעה נסיעה לפחות עבורו.

כיוון שהוא כל כך רוצה להביא וטרח כל כך בשבילי, אמרתי לו שבטח ושאין בעיה, למרות שעד שהוא יגיע השעה תהיה אחרי אחת עשרה בלילה ומחר בבוקר יש לי מבחן בסטטיסטיקה שלא מספיק שלא הצלחתי להתכונן אליו כמעט בכלל, עכשיו גם אגיע אליו עייפה.

 

המבחן זה, כמה שלא קראתי את החומר, זה פשט לא נכנס לראש, בשיעורי סטטיסטיקה היתה לי תחושה קבועה של מזוודה, כזו שממלאים וממלאים במהירות ובלי להקפיד על קיפול הבגדים וקשה לסגור אז יושבים עליה וזה עדיין לא עוזר, בסוף קושרים אותה חיצונית עם איזה חבל ותמיד איזה שרוול או שניים מתנפנפים אל מחוצה לה.

פשוט לא היה לי מספיק מקום בראש ולא מספיק זמן כדי לקפל הכל בצורה נכונה ויעילה.
התקוות שלי מהמבחן הזה מסתכמות בציון עובר. אני לא ממש מאמינה שאצליח יותר מזה.

 

אני מתנחמת בכך שלפחות כשאקום עייפה ומותשת מחר בבוקר, אוכל להפשיר לי במהירות לחמניה לסנדוויץ ולא אצטרך לכלות דקות יקרות על המתנה ללחמניה שתפשיר באופן עצמוני.

28 תגובות בנושא “לחמניה למבחן

 1. חויכתי. למרות המשבר, נכתב כאן פוסט קליל ושמח, עם מטאפורות משעשעות ומעוררות הזדהות (הדימוי של המזוודה מוצלח מאוד).
  בבית של סבתי לא היה מיקרוגל ואני זוכרת איך, כילדה קטנה, התפלאתי מאוד. היא הייתה מרתיחה חלב ומים בפינג’אן, מחממת לי שוקו בדרך דומה ומפשירה פיתות על הגז.

  לחמניות אני תמיד חוצה לפני ההקפאה ואז שולפת מהפריזר, מורחת בממרח ומכניסה ככה, קפואות, לשקית. עד הפסקת העשר הן כבר מפשירות לבד ("באופן עצמוני" ) ואיכשהו מרגישות לי עדיפות על לחמניה שחוממה בבוקר במיקרו ומאז התייבשה. איך עושים שלא תתייבש אחרי החימום? 

  אהבתי

   1. מישהי פעם סיפרה שבתור ילדה היא היתה מכינה פעם בחודש סנדוויצ’ים (עם המילוי והכל) ומקפיאה אותם, אחר כך רק מוציאה מהמקפיא כל בוקר….
    גם רעיון 

    אהבתי

  1. חיים שלמים חיינו בלי מיקרו (אני לפחות) זה בטח לא משהו שהיה קיים בילדות שלי, ואיכשהו מאז שנכנס לי הביתה, למרות שתמיד נדמה לי שאני לא משתמשת בו, אני משתמשת גם משתמשת.

   הרעיון שלך הוא אליפות, אם אני אזכור אני אנסה אותו. הבעיה שכשאני חוזרת מקניות אני כל כך רוצה לדחוף כבר הכל למקום שאין לי סבלנות לעמוד , לפתוח שקית ולחצות את הלחמניות. 

   לגבי התייבשות לחמניות- אני מפשירה אותן חצי דרך במיקרו 15-20 שניות תלוי בסוג הלחמניה (כמה שיותר אוורירית, ככה פחות זמן) חותכת אותן כשהן חצי קפואות וממלאה במה שאני רוצה, אחר כך אני עוטפת במפית נייר וסוגרת בשקית ניילון קשורה היטב. לא מתייבשות בכלל.
    

   אהבתי

 2. מכשירי חשמל שהתרגלנו אליהם וזה אחד מהם
  להפשיר לחמניה או פיתה אני מעדיפה להוציא ערב קודם מהפריזר
  בהצלחה במבחן!
  ואכן יפה מהמיקרוגל שלא התקלקל אחרי שהביטוח הסתיים!

  אהבתי

  1. אני אף פעם לא זוכרת להוציא ערב קודם, בקרון אם אוציא ברגע שאני מתעוררת, הם יפשירו מספיק עד שאסיים את התארגנות הבוקר, לפחות עד כדי חיתוך ומילוי, אבל מי זוכר כאלה דברים על הבוקר?

   אהבתי

 3. מה עושה חור כזה במיקרו? באמת מלחיץ.
  מסכימה עם ג’יין לגבי החיוך. גם אני חוייכתי. ואין לי ספק שתעברי, גם אם שרוול אחד או שניים אכן נשאר בחוץ. 
  ועוד פתרון לקפואים: טוסטר (בשביל זה צריך פרוסות קפואות ולא לחמניה). אבל הגמל כבר סידר לך מיקרו חלופי, אז הכל בסדר.

  אהבתי

  1. החומר הפלסטי פשוט נמס, אני לא יודעת למה… את יודעת שרמת האיכות של מוצרים היום היא לא משהו.
   הגמל שיש לו הכל (כמעט) הביא איתו מכשיר שמודד קרינה ממיקרו והראה לי את רמות הקרינה של המיקרו החליפי שהביא לי, מעניין אם באמת החור הזה יצר בעיה בחסימת הקרינה של המיקרו שלי . 
   אם אחרי התיקון הבעיה תחזור, אני אזרוקאותו ואקנה אחר, לא שווה את הסיכון.

   מאז שהייתי ילדה ולחמניות לא היו בנמצא, כי היו תמיד יקרות מידי, אני מעדיפה בעליל לחמניות, אדיוטי כי יש לחמים מעולים. יום אחד אני אתגבר על השטות הזאת 

   אהבתי

 4. אם לא ילך לך טוב במבחן, את תמיד יכולה לעשות ’מועד חריג’..

  היתה לי פעם האופציה בין ללמוד למבחן בסטטיסטיקה לבין לבלות את הלילה עם יפנית אקזוטית, ובחרתי במבחן. לא הטעות הכי גדולה שעשיתי בחיים, אבל בהחלט זו שאני הכי מתחרט עליה.

  אהבתי

  1. היו שני חלקים למבחן עם הפסקה באמצע, כמה מלחיץ. החלק הראשון היה ממש קל, סיימתי בין הראשונים ויצאתי להמתין לחלק השני. החלק השני היה קשה כמו קריעת ים סוף (גם אותו סיימתי בין הראשונים)
   אחר כך,בחוץ המרצה אמרה שהיא בכלל חשבה שהחלק השני היה קל מאד החלק הראשון קשה.
   אז יש מצב שלא הבנתי כלום ובטעות נדמה לי שהיה לי קל בחלק הראשון. או במילים אחרות, מועד חריג.

   יפנית אקזוטית? פרט תאר ונמק (איפה מתי ולמה)

   אהבתי

 5. רגע מה זאת אומרת לעשות אורז במיקרו?לחמם?או ממש לבשל? אני מעדיף לחמניות פתות בהקפאה להוציא ערב לפני ולא לחמם במיקרו בבוקר כי יש להם נטיה להתייבש ולהתקשות עד שאוכלים אותם. אין על הגמל. כבוד !

  אהבתי

  1. אורז אפשר לעשות במיקרו לבשל ממש, בסיר אורז מיוחד למיקרו, זה מעולה לכאלה ששורפים אורז, והוא יוצא אחלה לגמרי.
   לא את כל סוגי האורז אפשר להכין ככה, אבל אורז בסיסי ורגיל אפשר ואפילו רצוי.

   לי אף פעם לא מתייבשים ומתקשים הלחמים מהחימום של המיקרו. אני אף פעם גם לא מחממת עד שהם לוהטים אלא רק מפשירה עד שכמעט מופשר לגמרילא עד הסוף. בצקיםאסור לחמם מידי במיקרו, אחרת הם הופכים למסטיק.

   אהבתי

  1. הוא מותק, הוא ממש מותק, הוא חמוד ומתוק. ומקסים.

   המבחן היה לא קל, אני די משוכנעת שעברתי (עובר =מעל 70) אבל לא בציון מזהיר. הגמל טוען שאני אקבל 82 , אני חושבת שפחות. ימים יגידו 

   אהבתי

  1. הוא באמת מקסים ועושה דברים מקסימים, לפעמים יותר ולפעמים פחות 

   המבחן היה לא קל במיוחד, בעיקר בחלק השני שלו (היה מחולק לשניים), אבל הצלחתי לא לדבר עם אףאחד על השאלות של החלק הראשון בזמן ההפסקה שלפני החלק השני, ואני גאה בעצמי על זה, וחוץ מזה, אני די בטוחה שעברתי, כך שנשאר רק לראות בכמה בדיוק. 

   אהבתי

 6. האמת מיקרו חדש לגמרי (פחות משנה) לא אמור לפתח כזה חור – הייתי מצפה להחליף את כל המכשיר ולא לתקן! או לפחות את הדלת.
  בכל מקרה נראה מה יעשו איתו.
  לגבי הלחמניה – מה הבעייה להוציא אותה מהפריזר בערב לפני שאת הולכת לישון?

  אהבתי

  1. אני מקווה שהמיקרו יחזור כמו חדש, שיחליפו מה שצריך. זה די מבאס שמכשיר כל כך חדש מתקלקל.

   והלחמניה, אני לא זוכרת אף פעם להוציא בלילה לפני. אני בקוי זוכרת לעשות את זה בבוקר…
   לא נורא הבעיה נפתרה בנתיים עם המיקרו החלופי 

   אהבתי

 7. אחרי שהתרגלנו להשתמש במיקרוגל מאוד קשה להתרגל לחיות בלעדיו
  סבתא שלי למשל, מסרבת בתוקף להכניס מיקרו לבית
  היא מחממת הכל בטוסטר אובן

  וסטטיסטיקה…
  אל תזכירי לי
  יש לי מבחן באוקטובר בדיוק על זה

  אהבתי

  1. המבחן של אתמול היה קל בעיני יותר מהמבחן של התואר הראשון. אני מניחה שאילו הייתי לומדת אותו בסמסטר רגיל באורך מלא היה לחומר זמן לשקוע ולעבור את העיבוד ההכרחי.
   את החומר שלמדנו בתחילת הסימסטר עיבדתי טוב יותר,החומר של שיעורים האחרונים ממש לא נקלט. אם תצטרכי עזרה… אשמח לעזור.

   גם אני לא אוהבת לחמם כל דבר במיקרו, כי יש מאכלים שזה פוגע במרקם שלהם. אני חושבת שיש אנשים מבוגרים שמפחדים ממיקרו…

   אהבתי

 8. עשית טוב שלא השתמשת במיקרו והקרינה משם מסוכנת מאוד במיוחד לעיניים. אם לא תצמח לך יד נוספת בחודש הקרוב אז עברת את זה בסדר 
  מיקרוגל זה מכשיר מצויין שצריך לדעת לשמור עליו במיוחד על הרשת הזו מבפנים, השריג, שמשאירה את הקרינה בתוך תא החימום ולא מוציאה אותו החוצה. קרינה בלתי מייננת כזו מסוכנת כיוון שאין לה שום אמצעי גילוי (ריח, בצע, טעם) מלבד מכשיר פשוט שמודד קרינה.

  אהבתי

  1. הגמל לא השאיר מקום לספק שאני חייבת להפסיק את השימוש במיידי… הוא קפשדן גדול בעניני בטיחות. אפילו למיקרו שהביא לי כתחליף הביא מכשיר שמודד קרינה כדי לבדוק שהקרינה לא על המינימום המותר.

    דווקא הייתי שמחה להעזר בעוד יד שימושית. 

   אהבתי

 9. שיואו!!! בחיים לא ראיתי דבר כזה!! (המיקרו). הגמל מתגלה במלוא חברותו הטובה במקרים כאלו. הוא נורא אוהב להיות האביר המציל שלך. יפה שנתת לו! 
  בהצלחה בסטטיסטיקה…
  התאמיני שאני לקחתי קורס בסטטיסטיקה להשכלה כללית…?  ושזה היה לא מזמן כל כך? טוב, זה היה סיפור קצת מורכב יותר, חשבתי שאצטרך אותו למשהו, אבל גם כשהתברר שלא, המשכתי ללמוד ועשיתי את המבחן. אבל מה שהכי מביך, זה שממש נהניתי מזה. זה מקצוע מעניין בעיניי ומאוד שונה ורחוק מתחום עיסוקי (-:
  בהצלחה

  אהבתי

  1. הגמל מאד אוהב לקחת את תפקיד המושיע ולהושיע אותי מצרה. ואני לא אכפת לי לעמוד בחלון הטירה ונפנף חלושות במטפחתי מידי פעם.
   זה לא שלא יכולתי להסתדר בלי מיקרו או למצוא איזה תחליף זמני, אבל הוא רצה לעזור ואני שמחתי לאפשר לו. זה בהחלט מקל עלי שהוא עוזר.

   אני רואה בסטטיסטיקה כלי ניתוחי מעניין, אני מתכוונת לשמור את כל החומר הכתוב שקיבלנו על מנת להעזר בו בעתיד, בעבודת הגמר של התואר.
   אז מאד מובן לי למה אפשר ליהנות מהמקצוע, יש בו משהו מאד מסקרן ומעניין.

   אהבתי

  1. זה כבר מכשיר החשמל השני שמתקלקל לי מאותה התקופה, השני זה טוסטר אובן שהתקלקל כמה חודשים קצרים לאחר הקניה ונשלח לתיקון אף הוא, אלה אל מכשירים של אותה חברה, אבל מעידיפים בעיני על האיכות הנחותה של מוצרים שמוציאים היום לשוק…

   זה היה המבחן השני מתוך חמישה, עוד שלושה לפני ושניים הולכים להית קשים מאד.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s