סוף לסיפור?

את השיחה עם השכנה תכננתי לבקש שתערך במשרדה.

לא רציתי שיחה חברית בלתי פורמלית, כמו אלה שהיא נוהגת לערוך איתי מידי פעם, כשהיא רוצה למסור לי פיסת רכילות, לשאול שאלה, לבקש משהו או למסור לי שי לחג, שאני אף פעם לא טורחת לבוא לקחת בעצמי.

במקרים כאלו היא תופסת אותי כשאני יוצאת החוצה להשקות עציצים או לתלות כביסה.

לפעמים היא נדמית לי כמו עכביש שאורב מאחורי חלון המטבח , מציצה ומחכה שאתגלה לעיניה כדי שתוכל לצוד אותי.

 

הפעם, החלטתי, לא אתן לשיחה להיות שיחת מדרכה. זו שיחה רצינית ולאור אי התעוד של השיחה הקודמת, אני רוצה שזו תתועד.

לכן שמחתי כשקיבלתי ממנה הודעת SMS שבה שאלה אותי אם אוכל להגיע מייד בסיום העבודה למשרדה.

 

הגעתי בזמן והעכבישה ישבה מאחורי שולחן המשרד והיתה עסוקה מאד בהקלדה, מרוכזת כל כך שלא הרימה ראש כשנכנסתי.

מאחר ואני לא משתפת פעולה עם כאלו משחקי כוח,  הלכתי להסתכל על התמונות התלויות במשרד, שלה ושל עובדים, של הנכדים שלה, ערב רב ומגוון, היה הרבה על מה להסתכל וכך משכתי את הזמן, עד שלבסוף, כשהתיישבתי בכיסא היא הניחה למקלדת מייד ופנתה אלי.

 

כל נוהגה היה כאילו אינה מודעת לדרמה שהתחוללה יום קודם בשיחות נטלפון עם הנהלת החשבונות ומש"א. ככה זה עכבישים, עושים את עצמם תמימים. אני מכירה אותה, היא אוהבת להיות בענינים ולדעת הכל, אוהבת לבחוש ולערבב את כל מי שסביבה.

אין בעיה, כל זמן שאני מבינה את המשחק, לא אכפת לי שהיא משחקת בו. כן , העכבישה אוהבת לשחק.

ולכן סיפרתי לה את כל הסיפור שוב.

היא אמרה שלא הייתי צריכה לפנות אליהם ולהניח לה לטפל בהכל ואני אמרתי שמי שנכווה ברותחין יזהר גם בפושרים, ומאחר וחוסר המעורבות שלי הביאה אותי לנקודה הזו, לא היה בכוונתי להניח את זה בידיהם של אחרים.

שוחחנו מעט והיא הבטיחה שהבנתי לא נכון את כל העניין , את הכסף אקבל במלואו. אין שאלה. וההתנהלות בטיפול היתה לקויה ושחבל שלא הנחתי לה לטפל לבדה.

לא הזכרתי לה שהיא אמרה בשיחה הראשונה שהיא לא תדרוש ממני להחזיר את הכסף שחשבה שקיבלתי לשווא. לא צריך לשפשף את האף שלה בשלולית השתן.

 

העכבישה ביקשה להתחיל מהתחלה ולברר מה בעצם אני עושה בעבודה על מנת שתוכל לתמחר אותה. היא עשתה את עצמה נדהמת מאיך זה שעד היום לא ביקשתי העלאה או תוספת למשכורת. אני עובדת יותר שעות מכפי שכתוב בהסכם הראשון, אני אמורה להרוויח בערך עשרה שקלים לשעה יותר ממה שאני מרוויחה כעת, היא לא ידעה שאני עושה זה וזה ובטח לא ידעה שההוא וההוא בתחומי האחריות שלי.היא לא ידעה כמה זמן זה לוקח.

אמרתי לה שאין שום בעיה אני אמסור לה את כל הנתונים שידרשו לה על מנת לתמחר את המשרה,כולל עלות שכר שעתית מקובלת, כדי שיהיה לה קל יותר לתמחר את המשרה עבור מי שיחליף אותי.

היא אמרה שהיא לא מקבלת את ההתפטרות שלי ואני אמרתי שהיא תצטרך להתרגל. אני מתכוונת למה שאני אומרת.

מבחינתי עיקר היתרון בעבודה היה ההנאה שהפקתי ממנה, ואיבדתי את ההנאה הזו עם התפוצצות סיפור המשכורת. אמרתי לה שאני נחושה.

 

מסרתי לה את הנתונים ביסודיות אבל לא אמרתי לה איפה כדאי לה להתחיל לחפש מחליפה, בכל זאת יש גבול לכמה רצון טוב יש בי אחרי כל העסק הלא נעים הזה.

קמתי ללכת והיא ביקשה שאתן לה כמה ימים לברר את הנושא ולחזור אלי .

אני בטוחה שהיא רוצה לברר אם לא ניפחתי את הנתונים וכמה קשה יהיה לה למצוא מחליפה.

בכל מקרה אמרתי לה שאני לא אשנה את דעתיבנוגע להתפטרות. ויצאתי.

 

קבוצת הוואטסאפ מוכנה , אבל עדיין לא שלחתי להם הודעת פרידה.

אני לא יודעת למה אני מחכה. אולי לא בא לי לעשות מהומה ודרמות, אחרי הכל אני שלמה עם ההחלטה שלי.

בכל זאת אחכה עד יום חמישי ואברר שהכסף באמת הועבר אלי במלואו לפני שאחליט אם לפרסם, מה ומתי.

16 תגובות בנושא “סוף לסיפור?

  1. מבחינתי הסיפור כבר מאחורי. מהרגע שהודעתי על ההתפטרות סגרתי ענין מבחינתי. אבל מאחר ואני לא רוקדת טנגו לבדי, אני מניחה שעוד יהיו זנבות וספיחים לסיפור עד שיגמר לחלוטין.

   אהבתי

 1. אני לא חושבת שזה הגיוני בכלל שמישהו שמעסיק אותך, תופס אותך על הדרך רק כי במקרה אתם שכנים או גרים באותו יישוב או נתקלתם אחד בשניה בסופר ומתחיל לדבר איתך על ענייני עבודה
  דברים של עבודה צריך להם את המקום שלהם – עבודה ואת הרישמיות הכרוכה בזה

  נוצר פה מצב לא נעים בגלל כל ההתנהלות האגבית שלה
  לגיטימי לגמרי שתקבלי את כל הכסף שמגיע לך
  והיא צריכה לנער את המנהלת חשבונות וכו’ שדיברו אלייך כפי שדיברו כי זה ממש לא לעניין לענות ככה למי שעובד אצלך לא משנה מה הוא עשה מה מגיע לו ומה לא
  מינימום מקצועיות לא הייתה שם

  אהבתי

  1. את יודעת איך זה בישוב קטן שבו כולם מכירים את כולם… הכי לא פורמאלי שאפשר, בגלל זה היה חשוב לי לעשות את השיחה פורמלית ורצינית.
   הרבה פעמים אנשים סוגרים פה ענינים בסופר המקומי בין המדפים, ככה הם רגילים. וזה עובד לא רע.

   אני תמיד מבקשת שיפנו אלי בזמן שאני בעבודה, פן שאשכח מה שנאמר וסוכם, אבל לא כולם כמוני.

   מנהלת החשבונות יצאה השעיר לעזאזל של כל הסיפור, במהלך השיחה היא הדביקה עליה את האשמה כולה (אני לא רוצה להגיד דברים לא יפים, אבל המנהלת חשבונות? אז זהו…)
   בכל אופן הובטח לי שהכסף יכנס כולו, אני מחכה לראות שזה קורה.

   אהבתי

  1. אני לא אוהבת משחקי כוח למינהם ועושה ככל יכולתי להחזיר באותה מטבע בדיוק. גיליתי שבמשחקים סמויים כאלה, של לתת לך להמתין כמו טמבלית בזמן שהיא עושה דברים נורא חשובים (יותר חשובים מהשעה המדויקת שבה קבעתם להפגש) הכי טוב זה להתעלם לחלוטין מהתחושה הגועלית שהיא מנסה לתת לך, ולהיות עסוקה עד מעל לאוזניים במשהו שהוא לא המתנה לפגישה. כאילו זה בכלל לא חשוב. אם התמונות לא היו בכזה שפע או שלא היו מענינות אותי. הייתיי מתיישבת בנוחות בכסא ומתחילה לכתוב מייל בטלפון והיה לוקח לי נצח שלם לסיים אותו….

   לא יכולה להכנס לקישור מהעבודה, אבל אם זה טרמינל לומינלט, אני אשמור את ההנאה הצרופה הזו לאחרי העבודה. אני מאד אוהבת את מאיר אריאל וכשפי המילים שלו

   אהבתי

 2. היא עכבישה, אבל את שועלה לא קטנה (-: השגת את כל מה שרצית ועשית את זה בלי להתכופף. מרשים. עכשיו יש לך טיפה יותר זמן. איזה כיף!

  אהבתי

  1. לא השגת את כל מה שרציתי ובעיקר נפגעתי מאד בדרך. אני עדיין צריכה לקבל את שארית הכסף שמגיעה לי ונהרסו כמהיחסים, בעיקר יחסי שכנות סברים עם השכנה, על רקע הסיפור הזה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s