ערק

קראתי איזה מחקר שאמר שכאבים של הנפש מושפעים מכדורים נגד כאבים, ממש ככה, לקחת אקמול לכאב לב ושברונו.

ניסיתי וזה לא עוזר.

אני רוצה לשכך קצת את הצריבה הנוראית הפנימית הזו שלא מרפה ושורפת לי בעיניים כשאני רק מאפשרת.

 

רציתי לנסוע היום, כדי לשנות אוירה ולהוציא את עצמי מהבית. אז רציתי.

למישהו שם למעלה יש תוכניות אחרות לגמרי שכוללות השארות בבית, כנראה.

במרחק עשר דקות נסיעה מד הטמפרטורה התחיל לטפס, עוד לא נגע בקו האדום, אבל החלטתי לחפש מקום לעצור בו ולשקול אם שווה להמשיך לנסוע, אבל בטרם הספקתי למצוא מקום בטוח לעצור, כבה המנוע וסרב להתעורר שוב. כמובן שבעליה. אז נתתי למכונית להמשיך קדימה וחניתי על השוליים.

יצאתי מהאוטו והשתופפתי מתחת לשיח, מתקשרת לגרר ולמישהו שיבוא לקחת אותי מהחום המטורף הזה.

 

אני רוצה לשכך קצת את הכאבים של הנפש, אבל חייבת לחכות שהאוטו יגיע למקום מבטחים ולדאוג לסידור כדי שאוכל להגיע מחר לעבודה. השעות עוברות לאט לאט. ההמתנה מייסרת. למה את מחכה?

בסוף קיבלתי טלפון מחברת הגרירה שהאוטו חונה בבטחה לייד המוסך שאליו שיגרתי אותו.

אני יכולה לנוח.

 

אומרים שערק עוזר לכאבי בטן. אני יודעת שהוא עוזר לכאבי לב. כששותים אותו.

אחרי הכוס הראשונה המדוללת במעט מים והרבה קרח הנשימה הופכת קלה יותר.

במחצית הכוס השניה, הדמעות עדיין אורבות , אבל כבר לא כל כך אכפת לי.

 

יוגה אומרת לי, אני לא יכולה לראות אותך ככה.

ואני אומרת לה, בגלל זה אני לא אוהבת שרואים אותי כשאני ככה. זה בסדר, תני לי להתפרק, מחר ארכיב אותי מחדש, אל תפחדי.

היא אומרת, אני לא מפחדת, רק עצוב לי לראות אותך ככה.

כן, אני אומרת, גם לי עצוב.

33 תגובות בנושא “ערק

 1. אני רוצה לעשות משהו. לא סתם להגיב. לעשות משהו כדי להקל עליך אבל אני לא יודע מה. זה לא הוגן. זה בכלל בכלל לא הוגן. הסיפור הזה היה אמור להתנהל אחרת. שולח לך חיבוק. שולח לך מילה טובה. שולח לך עידוד. 
  ולא, אני לא אגיד "אל תהיי עצובה" (ולא אמליץ לך לגשת למועדון חשפניות ולהשתכר שם כי אם את מוהלת ערק עם מים…) אבל אני כן אאחל שהעצב ימצה את עצמו ויחלוף במהרה. 

  אהבתי

  1.  רק בקשה אחת, שים לב שהתגובות שלך לא יותר מידי מרחמות, זה לא עושה לי טוב. תהיה עניני.
   טוב ממילא עוד מעט כבר לא אראה בעיניים. 
   אין פה סוף פסוק לשום דבר, רק יום של משבר או כמה ימים של משבר, ששנינו יודעים שיחלפו. יש לי מזל שאני יכולה להרשות לעצמי היום להתפרק לאטומים ואני מתכוונת לנצל את זה ולקום מחר לעבודה עם הנג אובר מטורף. זה קורה לעיתים כל כך רחוקות…

   מועדון חשפניות לא ממש עושה לי את זה, מה רע בלמהול מעט את הערק במי וקרח, הטעם של האניס, אתה יודע, לקח לי נצח להתרגל אליו.
   הייתי שותה וודקה, אבל אני לא סובלת את תופעות הלואי שלה (ודווקא יש לי אבסולוט בפריזר)

   אהבתי

   1. האמת היא שאני לא מרחם אלא מודאג. ועכשיו כשאני חושב על זה, אני אפילו לא חמל. כי את לא מקרינה צורך ברחמים. אבל אני לא יכול להיות לא מודאג כי את נשמעת "בצרה". וכשחבר שלי בצרה אני דואג לו (בטח ובטח כשאני לא יכול להקל עליו). אני מתנצל כמובן, אבל הקטע הזה נכנס ישר ללב ועורר רגשות. אל תכתבי כל כך נוגע את הכאב שלך, ואני לא אתרגש 
    ומערק אין לך תופעות לוואי? לי קשה להשלים עם ריח האניס לכן מעולם אפילו טעמתי ערק. אנג’ מוהלת יין כי היא לא רגילה לשתות. אלכוהול מרוכז לא מתקבל אצלה טוב. 
    ואני שמח שאת מאלה ששמחים כשהם יכולים להרשות לעצמם להתפרק כי זה אומר שאת מוציאה החוצה. בערך לזה התכוונתי כשאמרתי שאני לא אאחל לך לא להיות עצובה. כי צריכים להיות גם עצובים לפעמים. 

    אהבתי

   2. הי, עוד אחד שמדבר (על קטעים מעוררי רגשות), אתה שעושה לי חורים בלב בכל פוסט כמעט, יש לי אשראי כמעט בלתי מוגבל על חשבון מה שכתבת אתה….

    אני לא שתיינית כבדה בכלל, אני מעשנת קצת גראס עם הגמל בלבד, אבל למרות שיש לי כרגע , אני לא נוגעת בזה כי זה מחרפן לי הבנת המציאות ואני לא יכולה לסבול את זה כשאני לבד, אז אני ערק כי יש בו 40% אלכוהול, כך שיעשה את העבודה מהר (לא אכלתי היום) ותופעות הלוואי שלו קטנות יחסית לוודקה.

    אהבתי

   3. יופי, אסרת עלי לחמול, אסרת עלי לרחם ועוד הוצאת ממני אשראי. 
    ואגב, את צריכה לאכול. ואני אומר את זה לא כי אני פולני חמל מרחם מודאג, אלא כי אלכוהול שורף את דפנות הקיבה. אם יש בפנים מזון, המזון סופג את האלכוהול ובנוסף אם הוא מכיל מעט שומן, אז השומן שבו עוטף את דפנות הקיבה ולא מאפשר לאלכוהול לפגוע בהן. אז נכון שעל בטן ריקה אלכוהול נספג מהר יותר בדם, אבל מצד שני עדיף לאכול אפילו משהו קטן. 
    יש לי פטריית תה (או פטריית שמרים), אם שמעת עליה, היא עוזרת נגד הנגאובר. אם את מכירה מישהו שיכול לתת לך חתיכה, שווה להחזיק אותה בבית. 

    אהבתי

   4. לא יכולה לאכול כשאני עצובה, לא כזה נורא, אם בסופו של דבר אני ארזה קצת מכל הסיפור עוד יצא לי ממנו משהו טוב. אני לא בתת משקל.
    מה שכן שתיתי הרבה ולכן אני כמעט לא סובלת מכאב ראש.

    מה זה פטריית תה? בתור אחת ששותה לעיתים כל כך רחוקות, נראה לי מיותר…

    אהבתי

   5. טוב ששתית, קראתי לא מזמן כתבה על כך שאחד הגורמים להנגאובר היא בריחת נוזלים בעת שתייה של משקאות אלכוהוליים. כתבה אחרת, שגם אותה קראתי לא מזמן, הציעה לאכול כפית של שמרים לפני השתייה. הטענה העיקרית הייתה שהרכב הויטמינים בשמרים (כל הרכבי ויטמין B לא כולל B12 שנמצא אך ורק בבשר) מנטרל את האלכוהול בדם. מה שהתחבר לי עם העובדה שמי קומבוצ’ה (פטריית שמרים) באמת עוזרת פלאים נגד הנגאובר. וזאת כמובן בנוסף לכך שמדובר בנוזל עתיר ויטמינים כאמור, שלפי האינטרנט עוזר להכל (LOL). 
    קומבוצ’ה מזכירה במראה מדוזה. היא תוצר של שמרים מותססים בתהליך טבעי. מקורה במזרח הרחוק והיא בת דודה חורגת של הפטריה הטיבטית (פטריית חלב) שגם אותה יש לי (אליפל וחיות אחרות). ככל השמרים, גם הקומבוצ’ה ניזונה מסוכר. את הסוכר מוהלים בתה ומשרים אותה בתוך הנוזל. היא מעבדת את התה לנוזל חמצמץ עתיר הויטמינים. היא מתרבה במהירות ולכן מי שמגדל אותה, נוהג לחלק את התינוקות שלה לחבריו. 

    אהבתי

   6. נדמה שראיתי פעם פטריה כזו, היתה אופנה של לגדל פטריה שעוזר להכל, כולל כאבי פרקים ומה לא.
    בתכלס, לא נראה לי שהייתי מוכנה להכניס אותה לפה, זה נראה דוחה ברמות על.

    יש’ך משהו נגד עצב?

    אהבתי

   7. לא אוכלים אותה. יש לה רמת חומציות מאוד גבוהה, זה מסוכן. שותים את התה שבתוכו היא חיה. יש לו טעם של מיץ תפוחים בתה דליל (בערך. קשה לי לחשוב על אנלוגיה מתאימה). בגלל הרכב ויטמינים עשיר היא עוזרת לצמיחת שיער, ציפורניים, עור, מערכת העצבים, מערכת עיכול וכל שאר דברים שהרכבי ויטמין B מועילים להם (לשאר סיפורים אני לא מאמין). היתרון שלה שלהבדיל מויטמינים בצנצנת הגוף משתמש במאגרי הויטמינים שלה בשמחה כי הם מגיעים ממקור טבעי. ואם כבר שאלת, אז ריצת ערב (לא בחדר כושר) או אפילו הליכה מהירה עם מוזיקה שאני אוהב לי עוזרים מאוד. גם חיבוק ממישהו שבאמת שבאמת מחבב אותי קצת, עוזר, גם אם הוא כלב או חתול או אפילו פרת משה רבנו. ישרא עוזר לי! אני אוהב את ההבלוגרים של ישרא, הם משפיעים עלי כמו כוסית של אושר. אז כן, מוזיקה טובה ואנשים טובים הם ההפוכה שלי לעצב. בישול, שתייה, וכד’ עושים את ההפך, הם מאלצים אותי להתמודד אתו, לספוג אותו, קצת להשבר ואז לקום מחדש. שגם זאת שיטה. 

    אהבתי

   8. ראיתי שכתבת למטה ששקלת למחוק את הפוסט. מאוד חששתי מזה ולכן ברגע שהתעוררתי (שלוש וחצי בבוקר) קודם כל הערתי את התרנגולים ואח"כ נכנסתי לבלוג שלך כדי לבדוק שלא מחקת.

    אהבתי

 2. "כל הזמן בתנועה" כך כתוב בראש הבלוג.
  נראה שהתנועה החג הזה הושבתה…
  אם ערק עושה לך טוב תשתי לעברי את זה ומחר תחזרי לעצמך. מותר לך להתפרק אבל רק היום, מחר להרכיב מהר את כל חלקי הפאזל. אם אין גמל אולי יש חמור?

  אהבתי

 3. אני מכירה את ההרגשה
  ופשוט  אין מה לעשות עם זה
  צריך לחכות שהזמן יעבור והלב יתאחה
  והנפש תכיל את מה שעובר עלייך
  ותשלים עם זה

  שולחת חיבוק וירטואלי

  אהבתי

  1. את הכי צודקת בעולם.
   זה בדיוק ככה ובדיוק בגלל זה , מותר לשקוע קצת, כי את יודעת שתצופי בצד השני.

   תודה תודה תודה.

   אהבתי

 4. תתפרקי חופשי. הרי כאן כולם מכירים אותך, ואפחד לא יודע מי את. המקום הכי טוב להתפרק.
  ואחר כך, כמו שאמרת ליוגה, להרכיב עצמך מחדש.
  (קבלי חיבוק, לא עצוב, נטול רחמים ווטס-סו-אבר, המביט באומץ, תיקווה ואופטימיות אל העתיד!).

  אהבתי

  1. כן, האמת היא שחשבתי למחוק את שני הפוסטים האחרונים כשקמתי היום בבוקר, אני כל כך לא אוהבת לראות אותי כשאני על הקרשים.
   בנתיים אני לא מוחקת, ושמחה על הגבולות שמכריחים אותי לחזור לעצמי ולתפקוד בלי טיפת רחמים.

   אהבתי

 5. זמן זה הדבר היחיד שמרפא במקרים כאלה, לצערי. כל השאר זה פיתרון זמני מאד. אבל עד שהזמן הזה סוף סוף עובר… זה כל כך קשה. תהיי חזקה בחורה, ותאמיני בזה שזה יעבור. ואם צריך ערק בשביל לעזור קצת – בכיף, רק במידה.

  אהבתי

   1. אני לא יודעת בן כמה אתה, אבל אני מנחשת שאני מבוגרת ממך. יש לי יותר נסיון ועברתי לא מעט דברים בחיים, אני יודעת שהדברים משתנים וכשהם גרועים נשאר להם להשתנות רק לשיפור.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s