משקפיים

פתאום שמתי לב אתמול לתאריך, זה היה ה30.9.13 וזה גם התאריך שהיה מצויין על תלוש השי שקיבלתי לפני שנה ורבע מהעבודה כתאריך אחרון למימוש התלוש.

לא איזה סכום בשמיים היה שם, זה לא היה תלוש של שי לחג, אלא תלוש לציון יום ההולדת, חד פעמי, מסתבר, כי לא קיבלתי כזה שוב השנה.

אולי אם הייתי מקבלת הייתי נזכרת קודם בתלוש וחושבת על איך לממש אותו.

 

זה לא שלא חשבתי לאורך השנה ורבע על מימושו, אבל אני בעד לממש מתנות כמתנות ולהפיק מהן את המירב. לנצל את הערך המקסימלי.

היתה אפשרות לממש את התלוש במגוון בתי קפה ומסעדות לארוחת בוקר זוגית, אבל רוב הרשתות המצויינות לא קיימות באיזור מגורי, ודווקא רשת שקיימת, לא עובדת בשבת כי זה סניף שומר כשרות. ואני, מתי אני יכולה ללכת לאכול ארוחת בוקר זוגית מפנקת אם לא בשבת?

שאר האפשרויות היו אפשרויות קניה ברשתות ביגוד כאלו ואחרות, אבל הסכום הנמוך לא היה ממש שווה את הטרחה. היה לי די ברור שבסופו של דבר הקניה תהיה גבוהה מסכום הכסף שיש בתלוש ואני אוציא יותר ממה שתיכננתי. מתנה צריכה להיות מתנה, לא פתח להוצאות בלתי מתוכננות.

ככה עברתי ימים ושבועות וחודשים עד שלפתע הגיע ב30.9.13 והפתיע אותי באמת ובתמים. בדרך כלל תאריכים מפתיעים אותי. תמיד הם נראים לי כל כך רחוקים ולא מושגים ולפתע פתאום הם מגיעים והם כאן. והתאריך הזה לא רק הפתיע אלא גם העמיד אותי מול ברירה אכזרית וקשה, להחליט האם אני רוצה להשתמש בתלוש ואיפה, ולהחליט את זה עכשיו.

 

אחרי הכל אם לא אשתמש בתלוש לא הפסדתי כלום, אבל גם לא הרווחתי כלום. ואם אשתמש, אז מה בדיוק אני צריכה עכשיו? ללכת לקנות איזו שטות שאני לא צריכה? שווה לי את הטרחה?

הורדתי את המשקפיים ועצמתי עיניים בתוגה, החיים רוויים בהחלטות קשות כל כך!

כשהרכבתי אותן חזרה נאנחתי שוב, אחת הידיות מתנדנדת בצורה בעיתית ומאיימת להתפרק. אוף אני חייבת ללכת לקנות משקפיים חדשים.

חטפתי את התלוש והבטתי בו. כן! הנה יש אפשרות לממש אותו בחנות האופטיקה שלי.

 

אין ברירה אלא לקום וללכת.

קמתי והלכתי.

הגעתי לסניף שבו אמרה לי המוכרת שהעדשות שאני מסתובבת איתן זו ממש בושה, למה אני לא קונה עדשות דקות יותר?

מייד נעלבתי מהסגנון הבוטה ואמרתי לה שיש בושות גדולות יותר בחיים.

שאלתי אותה אם יש אפשרות לתקן את הידית הרופפת והיא אמרה שכן, אבל שנראה לה שהגיע הזמן להחליף למסגרת מודרנית יותר.

נעתרתי והסכמתי להסתכל על מסגרות פלסטיות קלות וצבעוניות שהיא שלפה, מגש אחרי מגש והיא מייד נעשתה נחמדה ושלחה אותי לאופטימטריסטית שבדקה לי את הראיה שגילתה שאני רואה עוד פחות טוב מהעבר.

אחר כך הן הצליחו למכור לי שלושה זוגות משקפיים עם עדשות יפניות משוכללות ודקות (!) ב3000 ש"ח ואני אפילו לא יודעת איך זה נראה עלי, כי למדוד משקפיים כשלא רואים כלום, זה לא ממש עוזר להבנה של – איך זה נראה עלי. טוב שהמוכרות הבטיחו לי שזה נראה עלי פשוט מעולה…

טוב, ממש ממש טוב שהבאתי איתי את התלוש שחסך לי 110 ש"ח מהמחירעצבני

 

 

 

28 תגובות בנושא “משקפיים

 1. אז תכלס קרה מה שחששת שיקרה אם תלכי לקנות בגדים. מסקנה- לא להשתמש בתלושים אלא אם יש לך כמה שמכסים את הסכום לגמרי XD
  וקורה לי אותו הדבר עם תאריכים ><’’ זה כל כך מוזר…

  אהבתי

  1. לא בדיוק, כי משקפיים אני ממש צריכה בדחיפות, גם אחרי התיקון של הידית, היא מתנדנדת ומאיימת להתפרק, כך שהייתי צריכה משקפיים חדשים בכל מקרה ובכל מקרה זה היה עולה סכום כזה עצום (בגלל זה דחיתי את קניית המשקפיים כל כך הרבה זמן). מה שכן, בגלל קוצר הזמן לא מיציתי, על פי תחושתי, את מלוא הפוטנציאל של התלוש, כלומר, הייתי נהנית ממנו הרבה יותר לו באמת הייתי הולכת לארוחת בוקר זוגית ומפנקת או למסאז’ או משהו דומה.
   אבל בגלל קוצר הזמן, עדיף להשתמש בו כך מאשר לא בכלל….

   אהבתי

   1. אבל את צודקת בסופו של דבר. את תלושי השי לחג אני אוספת מחג לחג עד שהם מצטברים לסכום משמעותי ואז אני מנצלת אותם לקניה של משהו שאני ממש רוצה מחד ושנראה לי בזבוז כסף מאידך.

    בתלושי השי הראשונים שקיבלתי בחיי קניתי שולחן וכסאות גינה של כתר פלסטיק. אחת המתנות השוות ביותר שקניתי אי פעם. מחזיק כבר המון המון שנים ומשמש אותי כל הזמן. זה הרול מודל של המתנות עבורי. 🙂

    אהבתי

   2. יש חנויות ומחלקות שמגבילים סכומים, צריך לשים לב… אבל בתכלס לא מדובר על אלפי שקלים גם אם אוספים תלושים משני חגים 🙂

    אהבתי

  1. לא ממש עבודה בעיניים, הייתי צריכה את המשקפיים האלה ממילא והחישוב היה שבכל מקרה אוציא את הסכום הזה. יכולתי אמנם לקנות זוג אחד ב2500 ש"ח אבל נראה לי שהיה יותר שווה לקנות שלושה בשלושת אלפים.
   סתם התבאסתי שלא נהניתי באמתץ מהתלוש כמו שהיה ראוי לו.

   אהבתי

  1. תודה, אני אתחיל לשמוח בהם מייד אחרי שאקבל אותם וכל האנשים שיש בהם טיפת נימוס יגידו שהן מקסימות עלי 🙂

   למה את לא אוהבת תלושים? בעיני הם הרבה יותר שווים בתור מתנה מכסף מזומן שנבלע בהכנסות והוצאות השוטפות, אני מסרבת לשלם תשלומים והוצאות רגילות בתלושים, לא אוכל ולא נעליים, רק קניית מתנות אמיתיות לעצמי, כאלה שכנראה לא הייתי קונה אחרת.

   אהבתי

   1. אני שונאת תלושים בגלל שהרבה חנויות לא מאפשרות לרכוש מוצרים במחירי מבצע עם תלושים, ואז יש תמיד דילמה – האם לקנות במחיר מבצע ולהשאיר את התלושים לפעם אחרת או לקנות עם התלושים במחיר המלא. אני לא אוהבת דילמות כאלו. 
    אני שונאת תלושים כי בסופרמרקט הם שווים רק 95%. למה? אוכל שווה פחות מבגדים?
    אני שונאת תלושים כי אף פעם אי אפשר לקנות בדיוק בסכום שיש לי בתלושים, ואז אני צריכה להוסיף כסף או שנותנים לי זיכוי בחנות, וזיכוי בחנות אני שונאת יותר ממה שאני שונאת תלושים. 

    אהבתי

   2. צודקת, הרבה חנויות לא מאפשרות לקנות במחירי מבצע בתלושים, אני פותרת את הבעיה בכך שאני אומרת שממילא זה במתנה, אז שיעלה 20% יותר, מה אכפת לי, לא אני משלמת. אם אני אקנה עם המבצע בהנחה, אני אשלם ולכן זה מייד יעלה לי יותר.
    את בעיית הקנייה בסופרים אני פותרת בכך שלעולם איני קונה בתלושים אוכל בסופרים, אלא רק מתנות מהנות.

    ואת עניין התלוש שסכומו אינו סכום מדויק של משהו אני פותרת בכך שאני מודיעה למוכר מה הסכום העומד לרשותי ומבקשת שיעזור לי למצוא את מבוקשי בסכום הזה. לפעמים זה ממש עוזר 🙂

    אהבתי

  1. התלוש היה רק הזרז במקרה הזה למשהו שהייתי צריכה כבר לעשות וכנראה שהייתי מגיעה אליו רק אחרי שהמשקפיים היו נשברות, באמת שזו הוצאה ענקית…

   אהבתי

 2. ענית לי בסוף הפוסט על השאלה שליוותה אותי מתחילתו. טוב שלא נתנו לך תלוש השנה, אני לא חושבת שאת יכולה להרשות לעצמך את התלושים האלה בתדירות גבוהה מדי 🙂

  אהבתי

  1.  כשאת צודקת, את צודקת. 
   או שבפעם הבאה אני צריכה לדווח על קיומו של התלוש למי מחברי וחברותי ולתת להם ללחוץ עלי עד לקיום מצוות ארוחת הבוקר המפנקת 🙂

   אהבתי

  1. שלושה זוגות כי זה המבצע של הרשת וגיליתי שאני זקוקה לשלושה זוגות, אחד משקפי שמש ושניים רגילים. למקרה שהן נשברות או קורים להן כל מיני דברים לא נעימים. מנסיון של השנים האחרונות, אני שמחה על כל זוג שיש לי 🙂

   אהבתי

 3.  קורלציה מדהימה בין התלוש לסכום הרכישה.

  שלושה זוגות משקפיים בבת אחת אפילו לי לא הצליחו למכור אף פעם. שניים היה המקסימום. אני מאוד מקווה שהמספר שלך לא ישתנה הרבה זמן.

  ותתחדשי. מכאן עם המשקפיים הישנות שלי אני רואה שהן מתאימות לך. (אז מה אם עדיין אין לך אותם, אני רואה וזהו). 

  אהבתי

  1. כבר כמה שנים יש לרשת הזו מבצע של קנה אחד וקבל שניים, עכשיו, מאחר ומסגרות המשקפים יקרות בצורה שערורייתית ובלי שום הלימה לשום דבר, ומאחר ועדשות המשקפיים כנ"ל, אני מנצלת את המבצע הזה ככל יכולתי.
   מתוך שלושת הזוגות אני משלמת על הזוג היקר יותר והעדשות היקרות יותר ואת האחרים אני מקבלת חינם.

   ברור לי לגמרי שמחירי המשקפיים מופרכים לחלוטין והמבצע הזה הוא הוכחה לכך, אני בטוחה שהם עדיין מרויחים עלי הון בקניה הזו למרות שכאילו הרויחו עלי פחות.

   אהבתי

 4. במקרים כאלה שהולכים לקנות משהו צריך לדעת בדיוק מה רוצים
  כדי שהמוכרת בחנות לא תדחוף לך משהו שאת לא בהכרח צריכה (או יקר מדיי)

  תתחדשי על המשקפיים
  מקווה שתהני מהם

  אהבתי

  1. בהתחלה התכוונתי לקנות רק זוג אחד, אבל התברר לי שזוג אחד יעלה לי כ2500 ש"ח ושלושה זוגות יעלו בערך 3000 ש"ח. אז החשבון היה ברור.

   הייתי יכולה לקנות בהרבה יותר, הרי מסגרת אפשר לבחור גם ב2000 ש"ח ועדשות בעוד 2000 ש"ח או יותר.

   משקפיים אצלי זה הרבה מעבר להנאה, בלעדיהן אני לא רואה הרבה במיוחד 🙂

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s