גם אני לא מרגישה טוב

נכון שקיבלתי חיסון לשפעת, כל שנה אני מתחסנת, כך שהסיכוי שלי לחלות בשפעת קטן.

קראתי בעיתון שהחיסון יעיל השנה בכ62% מהמתחסנים, קצת יותר ממחציתם, לא המון, אבל הסיכוי שלי להמנע ממחלה גדול יותר כי אני מתחסנת כל שנה. 

כל זה טוב ויפה, אבל שפעת זו לא המחלה היחידה בארסנל החורף.

 

כשהלכתי לחפיפה לפני כחמישה ימים התחלתי להשתעל ומאז זה הולך ומחמיר. אין לי חום של ממש, אבל מצד שני אני גם מלעיטה את עצמי באדויל בגלל שהשיעולים האין סופיים גורמים לי לכאבי ראש מטורפים, או שיש לי כאבי ראש מטורפים וכל שיעול מאיים לפוצץ לי את הראש, כך שאני חייבת לקחת אדויל. אז אולי יש לי חום, לא ברור. וחום זה עניין מאד משמעותי כי ההבחנה הברורה אומרת שכשיש חום את חולה וכשאין חום את רק מרגישה לא טוב.

אולי עדיף לי רק לא להרגיש טוב כי מחר אני צריכה להתחיל את העבודה החדשה.

אין לי כבר קול ואני די מרחמת על עצמי, אבל אני לא יכולה להעדר מהיום הראשון בעבודה, ולצורך העניין גם לא מהשני או השלישי או העשירי. 

 

רציתי שסוף השבוע שלפני התחלת העבודה יהיה סופשבוע של מנוחה ורגיעה וניקוי ראש. במקום זה השתעלתי ללא הרף ועקב צירוף נסיבות אומלל הגמל לא בא. גם בגלל קושי לא צפוי שצץ וגם קצת בגלל שהרגשתי רע.

מצד אחד לא ראיתי שום צורך להשתעל עליו כל הלילה , אני יודעת כמה קשה לו עם מחלות, ומצד שני רציתי שיבוא ואוכל להניח את הראש ולנוח קצת. שאוכל להפסיק לחשוב ולדאוג ולתכנן. הוא לא בא ולרשימת המחשבות הלא מניחות הצטרפה המחשבה שבכלל לא חסר לו להיות איתי כמו שחסר לי.

 

מה שמצחיק זה שאני שונאת שמסתובבים סביבי כשאני חולה, והגרוע מכולם זה הגמל שאם הוא מזדמן לקירבתי כשאני לא במיטבי הוא לובש פרצוף חרד ומביט בי בדאגה כמעט בלי להסיט מבט כדי לנטר את מצבי בכל רגע נתון ומנסה לדאוג לי ולעזור לי. זוועות. זה השלב שבו אני מתעצבנת על זה שלא רק שאני מרגישה גרוע, אני גם צריכה להרגיע אותו שאני בסדר גמור ובמקום לשקוע בשקט ובנחת לרחמים עצמיים, אני עסוקה בלדאוג לו.

 

בטלפון אמרתי לו שאם צירוף הנסיבות יחזור על עצמו כפי שאני צופה, נצטרך לשנות משהו במערכת היחסים שלנו ובדרך שאנחנו נפגשים כי זה לא יוכל להמשיך ככה.

אם יהיה צריך אז נשנה, הוא אמר ואני כעסתי שהוא לא מוכן להתחייב לשינוי או אפילו לדבר עליו. רק דוחה את הקץ.

זה לא שאני מעיזה להגיד לו איזה שינוי אני רוצה, כי אני תולעת פחדנית שאין כדוגמתה. הרי ברור ששינוי כזה אומר שהיחסים שלנו יצאו לאור ויזכו להכרה רשמית. או שיסתימו. אין דרך ביניים. על דרך הביניים אנחנו הולכים כבר כמה שנים ונראה שהיא מתחילה להגמר.

 

 

 

 

20 תגובות בנושא “גם אני לא מרגישה טוב

 1. הזכרת לי את שיר הילדים ’ומי לא בא? מיכאל’. כרגיל כשאת כותבת על הגמל יש בך שילוב של כמיהה וקבלה מזה עם כעס וכאב מזה. אני לא מספיק מכירה כדי להבין את הנסיבות אבל הרושם שלי הוא שאת מהדסת סביבו על אצבעות כדי לא להבהיל אותו יותר מדי, או שאולי אני מושפעת יותר מדי משם הבלוג שלך. לא לי להשיא לך עצות, מלבד שיקוי הקסמים לשיעול: בצל פרוס עם כף דבש, ולשתות מהמיץ שניגר אחרי מספר שעות. וכמובן, לגרון – הרבה מיץ לימון. אני מוסיפה מים חמים וקצת סוכר. תרגישי טוב, יקירה.

  אהבתי

  1. יש המון שאני לא כותבת על הגמל ועלי, אבל למרות זאת האבחנה שלך חדה וברורה, אני מבינה בדיוק למה הוא מי שהוא וכועסת עליו שהוא מפחד לשנות.
   אני רוצה קצת יותר, אבל מפחדת מזה כמעט כמו שהוא.

   אני מכירה את שיקוי הבצל והדבש, לא שניסיתי אי פעם, זה נראה לי מזעזע כל כך ששכנראה שאני צריכה לנטות למות לפני שאהיה מוכנה לנסות את זה.
   בנתיים אני שותה ליטרים של תה ואוכלת מרק (איזה מעצבן שהכנתי מרק ברוקולי ולא מרק עוף) ומקווה בכל ליבי שאקום מחר בבוקר מרגישה טוב ושאתחיל את העבודה החדשה ברגל ימין…

   אהבתי

  1. אני משתדלת לא למות. באמת.

   היום אמרתי ליוגה- את רואה? חולה חולה, אבל כביסה אני עושה, תראי לי גבר שעושה כביסה כשהוא חולה!
   יוגה אמרה- פחחח קודם תראי לי גבר שעושה כביסה כשהוא בריא!

   אהבתי

  1. אני שמחה שאנחנו רואות עין בעין את העובדה שאם את מרגישה נורא ואיום ממילא, אין שום סיבה שתאמללי את עצמך עוד קצת בתרופה שנשמעת(ובטח גן נראית ומריחה) נורא.

   אהבתי

   1. אצלי בבלוג מספר עצות , אולי תסייענה בידך .  עדה הציעה: משקה   שמשלב ג’ינג’ר, לימון, דבש ומים רותחים.

    אהבתי

   2. אני פשוט שותה תה, יש לי אוסף מרשים של מיני תה ירוק ואני מחליפה את התיון, ללכת לקנות ג’ינגר ולסנן נמלים מהדבש גדול עלי כרגע 🙂

    אהבתי

 2. די נו, מה פיזרו שם אחרי הבחירות בארץ, כולם חולים משופעים ומשתעלים.
  אני מקווה שעד מחר הכל ישתפר ושיהיה בהצלחה ביום הראשון בעבודה

  ובקשר לגמל, יום אחד את תכתבי את הספר ואני אקרא ואז אולי אבין 🙂 

  אהבתי

  1. אה, מילולי זה כלום לעומת השפעת הסינגפורית שהיתה לי כשהייתי בת 18. אני חושבת שזו היתה הפעם האחרונה שחליתי בשפעת ממש. שכבתי במיטה עם חום גבוה שבוע שלם, ישנתי רוב הזמן והייתי חולה מאד. אחרי שבוע ירד החום והמשכתי לישון עוד שבוע.

   הבוקר קמתי רעננה ומשתעלת. קצת יותר אופטימית מאתמול, בלי שום סיבה מיוחדת. היום הזה יעבור כמו שכל הימים עוברים בסופו של דבר.
   רוצה מתכון למרק ברוקולי? טיבעוני והכל. חשבתי על זה שיתאים לך כשהכנתי אותו…

   אהבתי

 3. אוי, החלמה מהירה! 
  למה המחלות האלו תמיד באות ברגעים הכי לא מתאימים?

  ובכל מקרה, שיהיה בהצלחה בעבודה החדשה. אחרי שעשית שינוי בתחום הקריירה מגיע הזמן לשינוי בתחום האישי… מקווה שהגמל יבין את הצרכים שלך ותוכלו למצוא כיוון שמתאים לשניכם. 
  חיבוק! (היתרון של חיבוק וירטואלי: לא נדבקים בשפעת…)

  אהבתי

  1. אם תצליחי להוכיח שיש זמן טוב למחלות, אסביר לך למה הן תמיד באות בזמן לא טוב 

   נדמה לי שאצליח לעקור הרים לפני שהגמל יחליט לשנות משהו…

   אהבתי

 4. תרגישי טוב והצלחה בעבודה החדשה.  ואולי את ההחלטות על העתיד כדאי לקבל כשמרגישים יותר טוב.  על כל פנים,  לפחות אצלי כשאני חולה,  המחשבות כולן באלכסון ואי אפשר לסמוך עליהן.

  אהבתי

  1. את כל כך צודקת, אין ספק שכשאת עייפה וכואבת ומותשת ומרת נפש באופן כללי, את לא בצמב אידאלי לחשוב מחשבות ולהחליט החלטות.
   עדיף לחכות עוד קצת.

   אהבתי

 5. להשתעל בלי סוף זה הכי זוועה

  מתיש את הגוף והנשמה.

  כדאי שתבריאי ותסתגלי לעבודה החדשה לפני שאת מתחילה לעשות שינויים גם בחיים האישיים שלך.
  מהפכות זה משהו שכדאי לעשות לאט ובזהירות.

  בהצלחה

  אהבתי

  1. רואים שלא מזמן היית חולה, את מזדהה עם האיכסה שאני עוברת 🙂

   ואת צודקת. אין ספק שעדיף לא לעשות את כל המהפכות בבת אחת. מזל שיש לי פה חברות חכמות, לפעמים צריך לשמוע את קול ההגיון ממישהו אחר 

   אהבתי

 6. תרגישי טוב!
  והגמל… משום מה מאיך שאת כותבת נדמה לי שהוא טיפוס מדברי משהו… רוצה לזוז כמה שפחות ולקבל כמה שיותר.
  אם את לא תחליטי, הזמן כבר יחליט עבורך.

  אהבתי

  1. הזמן והחיים שקורים הם הכוחות החזקים ביותר. ולא פעם הם מחליטים בשבילך. וזה בדיוק מה שקורה עכשיו, החיים משתנים וכופים שינוי כלשהו, רק ימים יגידו מה הוא יהיה. 

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s