ביג פוט

כבר כמה זמן שאני זוממת על סנדלים חדשים, כבר כמה שנים שאני רגועה יותר בצאתי לחפש אחר סנדלים. פעמים אין ספור חלקתי פה את העצב והצער שנגרמים לי בכל פעם שאני הולכת לחפש מנעלים מכל סוג שהוא. התסכול שאין לו גבול מעצם העובדה שכמעט בלתי אפשרי לי לקנות מנעלים נשיים פשוטים.
וגם חלקתי פה את הגילוי שגרם לכך שכל עניין מפח הנפש שנגרם לי במדידות התבטל כליל מאז שמצאתי את החנות שיש בה, למרבה הפלא, מנעלים במידה שלי, כלומר במידה החריגה 42. מאז הקניה הפלאית ההיא, הגעתי לחנות לפחות פעמיים נוספות, וקניתי בה סנדלים נוספות וגם מגפיים.
אך לא לעולם חוסן ואל לי לשגות באשליות של שפע ובטחון מופרז.

היום החלטתי להקדים את צאתי מעבודה א' ולעבור דרך החנות ההיא בדרכי לעבודה ב', כי הסנדלים שלי כבר מתחילים להתנהג כאילו הם מזדקנים.

 העבודה זרמה על מי מנוחות עד שחדלה מלזרום ופסקה לחלוטין, או אז חשתי שיש איזה אישור מכוח עליון לצאת לצייד הסנדלים הנכסף.

לקחתי לי את הזמן , הקצתי כשעה ורבע לנסיעה הקצרה וההתחבטות הלא ארוכה בין דגמי הסנדלים ה- הו כה מתאימים לי.

ואסע ואחנה ואתקשר לפנגו ע"מ שלא לחטוף דו"ח חניה ואפסע ברגל נחושה ובצעד בטוח לכיוון החנות. וככה נכנסתי לי רגועה ועליזה ושמחה שלא לומר שאננה. (זה בדיוק הרגע בסרטי אימה שבו המוזיקה מתגברת וברור לחלוטין לצופים שבניגוד לשאננות והרוגע של הדמות, מייד יתרחש משהו נורא ואיום שהדמות בסרט אינה חושדת בו כלל וכלל).

אפשר לעזור לך? ככה המוכרת
ואני בעליצות עונה לה שאני מחפשת סנדלים פתוחים, בלי עקב במידה 42 לכל הפחות.
אני אחפש לך, אומרת המוכרת בנימה פקפקנית שמדליקה אצלי את כל נורות האזעקה האפשריות. והיא חיפשה, אין מה להגיד, באותו פרצוף זעוף, כה מוכר, של מוכרות שיודעות שלא יצא להן ממך כלום, פרצוף שאני מכירה טוב מאד. היא חיפשה והציעה לי אולי בכל זאת לנסות מידה 41 כי זה 41 גדול (כן, אני מכירה את האמירה, אבל זה אף פעם לא 41 מספיק גדול) ואולי בכל זאת סנדלים סגורים? ומה אכפת לנסות את אלה עם העקב? זה עקב קטן יחסית..
מדדתי , בהתחלה רק את אלה שרציתי ואחר כך הפסקתי להיות בררנית וממדתי הכל. היה זוג אחד שהתאים לי ממש, אבל העור של הרצועות היה קשה ושורט ויש גבול אפילו לעליבות שלי, ולכן, אחרי שעה שלמה של חיפושים ופשפושים ונבירות במחסן יצאתי מהחנות בלי סנדלים חדשות ועם תוגה רבתי בלב.
ואם בחנות הזו אין סנדלים במידה שלי, אז איפה יש??

נכון שיש סיבות יותר טובות להיות עצובים, אבל אני מרשה לעצמי רגע של רחמים עצמיים, ממש ברגע זה.

36 תגובות בנושא “ביג פוט

   1. אני לא מתכוון ללכת אתן בינתיים, אלה שמלפני ארבע שנים עדיין בסדר גמור. את החדשות אני שומר לאירועים, חתונות, כאלה.

    אהבתי

 1. אולי כדאי לנסות בקרוקס (אני רצינית).  הם התחילו לייצר גם סנדלים שלא נראים מפלסטיק,  ונראה לי שיש להם כל מיני מספרים,  וזה גם נוח מאוד,  מה שמיטיב  עם הנשמה.  ותתעודדי ().

  אהבתי

  1. כבר היו לי קרוקס אדומות, זוועות ענקיות ועצומות, משהו היסטרי.
   זו בעיה אחת שיש לי עם קרוקס. הבעיה השניה היא שאני לא יכולה לשאת את הריח שיש בחנויות שלהם ושאני לא אוהבת את התחושה של המוצרים שלהם.

   וחוץ מזה, אני רוצה סנדלים, פשוט סנדלים, כמו שיש לכולם, כאלה יפות בצבע תכלת טורקיזי כזה, עם איזה טוויסט קטן ושונה. ראיתי כאלה היום ואפילו מדדתי, והם היו חצי מידה קטנות עלי. המוכרת ניסתה לשכנע אותה שהן בול עלי ואני הסברתי לה שאני לא קונה סנדלים שבהן העקב מציץ לי החוצה או האצבעות מקדימה.

   אהבתי

   1. אז זהו שבקרוקס מייצרים עכשיו סנדלים שגם נראים כמו סנדלים,  לא כמו המפלצות עם החורים (שהן,  אגב,  הנעליים הנוחות ביותר שהיו לי בחיי),  לכן הצעתי שתבדקי. אומרים שהם נורא נוחים,  ולדעתי הם גם נראים טוב. בקשר לריח קצרה ידי מהושיע,  למרות שאני מתרשמת שקרוקס הן הנעליים היחידות בעולם שאינן צוברות ריחות.  

    אהבתי

   2. גם אני מתרשמת שהקרוקס לא צוברות ריחות, אבל החנות עצמה מריחה כנראה מהריח של החומר שממנו עושים את הקרוקס בעוצמה אדירה.
    אני אעבור ואבדוק את חנות הקרוקס הקרובה. למרות שזה רק מעיד, לדעתי, לאיזה שפל התדרדרתי…

    אהבתי

  1. ואיך את פותרת את בעיית הנעליים? באמת אני שואלת, אני במצוקת אמת , עכשיו שאיבדתי אמון בחנות היחידה שפתרה לי את הבעיה.

   בתכלס, לי יש את הרגליים הכי גדולות שאני מכירה, כל אלה שאומרות שיש להן רגליים ענקיות, יש להן רגליים קטנות משלי ואז אני לא מחבבת אותן לאיזה זמן

   אהבתי

   1. אם את כמוני, חוץ ממידת הנעליים היית מורידה לעצמך גם עוד 5-10 סנטימטר גובה ו5-10 ס"מ היקף 🙂 אני צודקת? 

    כל אחד רואה את עצמו אחרת ממה שרואים אותו, אני רואה את אבא שלי בעצמי כי אני דומה לו במראה- מידת נעליים, תוי פנים,העורקים האלה בגב כף היד והכל.. הדבר היחיד הכביכול טוב שלקחתי ממנו הוא הלבנת שיער מאוחרת 🙂
    רק בשנתיים האחרונות התחלתי להלבין (אני בת 34) בזמן שאחותי, כמו אמא שלי, התחילה להלבין מגיל 20 והיום היא בת 28..
    אז מי בינינו נדפקה יותר, היא או אני 🙂
    הכל נלקח בפרופורציה 🙂
    רק לאחרונה למדתי לקבל את הגוף הבלקני שירשתי משני הצדדים, הדילדולים בידיים שמרקדים בכל תנועה כמו גם ירכי הג’לי והאגן שמשתנה אחרי לידות לצורת אגס והנוחיות בחזיות ותחתוני סבתא 🙂

    אני כשלעצמי אוהבת קרוקסים וכל אלה שנראים כמו אולסטאר, אלגנט יש לי 2 זוגות שיוצאים מהארון רק כשיש אירועים באולמות וכדו’.

    אהבתי

   2. אני דווקא לא מורידה לעצמי סנטימטרים מהגובה, לצערי אני לא נמוכה יותר, תמיד רציתי להיות לא יותר מ158 ס"מ ולצערי הרב יצאתי ז’לובית ענקית בגובה 166 ס"מ ולרוב, אנשים חושבים שאני גבוהה יותר. 
    (למרות שאני חושבת שאם הייתי 158 ס"מ עם כפות רגליים 42, בטח הייתי נראית כמו הליצן עם הנעליים הענקיות). מה שכן, את הצפרניים של הרגליים אני צובעת בלכה בצבעים דרמטיים, כדי שאף אחד לא יפספס…

    הכי קל זה לנעול כפכפים וקרוקס ואולסטאר, גם נעלי ספורט אפשר למצוא במידות של הגברים, אבל ממש בא לי סנדלים, פשוטות ויפות שאפשר לצאת איתן למסעדה בלי שהגמל ישאל – מה? נעלת כפכפים למסעדה?

    אהבתי

   3. היום רציתי לקנות נעלי בד סירה, כאלה שמוכרים ב20 שקלים בחנויות הסטוקים ואפילו את זה אין ב42, פעם קניתי כאלה פּוּשטים בתחנה המרכזית החדשה של ת"א, היום אין כבר את החנות הזאת 😦 
    הבנדיטית שלי אומרת על זה: 
    "אווו באסה"

    אהבתי

   4. ברור שאין בחנויות רגילות, ברור שברור. חנויות זולות ופשוטות הן מחוץ לתחום לרגליים במידה 42.
    הלכתי היום לחנות של קרוקס, כפי שהמליצה לי עדה לבדוק, וממש לא מצאתי שם משהו שיכול להחשב כעונה על דרישותי המועטות, וגם היה שם את הריח הנוראי שיש בחנויות קרוקס.

    אכן בעסה רבתי.

    אהבתי

 2. אז תל אביב? אז השעון? אז בדרך ממנו לכיוון שדרות ירושלים? יש כמה חנויות נעליים שמחזיקות מידות גבוהות דרך קבע. עד כדי כך גבוהות שכל הנשים הטרנסיות נוסעות לשם לקנות נעליים.

  אהבתי

  1. כן, שמעתי שבאיזור תל אביב יש חנויות נעליים שמחזיקות מידות גדולות.
   אבל זה רחוק מאד מהבית שלי , נסיעה ארוכה ויקרה שתייקר את הסנדלים לרמה מגוכחת. גם ככה אני לא יכולה להכנס לכל חנות ולקנות איזה שני זוגות סנדלים במאה חמישים שקלים, כמו שכל אחת אחרת יכולה.
   הסנדלים שאני קונה עולות מעל שלוש מאות שקל לזוג, רק בגלל שמוכרים אותן בחנות הקטנה-שאינה-שייכת-לשום-רשת שבה קניתי. אז לייקר אותן בתוספת הדלק של נסיעה כל כך ארוכה, הופך את היחפנות לאופציה קורצת הרבה יותר.

   אהבתי

 3. און ליין אולי? אין באמזון מידות לאמזונות?  

  נראה לי שצפון אמריקה זה הפתרון בשבילך. נדמה לי שכאן מבחר במידות הגדולות יותר הוא יותר גדול. אני אמנם לא 42 אלא 40-41 אבל בארץ תמיד התקשיתי וכאן אין בעיה. 

  (תראי לי תמונה של מה את אוהבת ואשלח לך בדואר מבטיחה).

  אהבתי

  1. צפון אמריקה זה אפילו רחוק יותר מתל אביב! 

   נעליים אי אפשר לקנות און ליין, אלא אם את יודעת שדגם מסויים שמדדת או נעלת בעבר הוא דגם שאת רוצה, ובסנדלים, אין כאלו דברים…

   את מאד חמודה 

   אהבתי

 4. תנסי באינטרנט. יש חנויות שמציעות משלוח חינם, ואפשר גם להחזיר אם זה לא מתאים. זה יעבוד הכי טוב אם את לא מוצאת בארץ מותגים חו"ליים במידות שלך, אחרי שאת מודדת ונראה לך שמידה יותר גדולה תשב עליך טוב.
  נראה לי שאת סינדרלה הפוכה. (אני מקווה שרק במידות הנעליים, כן? שלא ייצא שהיית נשואה לנסיך באושר ועושר והיום את משרתת של אימא ושתי אחיות חורגות מעצבנות…)

  אהבתי

  1. נעליים זה יותר מרק מידה, הרי האימומים שלהם מששתנים חדשות לבקרים ואי אפשר לסמוך על המידה לבדה. חוץ מזה גם נעליים במידה לא תמיד נוחות, וחייבים למדוד ולהרגיש הכי נוח בעולם לפני שקונים.
   נראה לי שהטרחה של לקבל משלוח ולהחזיר גדול עלי:(

   אני לא יסנדרלה הפוכה, אני סתם ההיפך מסינדרלה 🙂

   אהבתי

 5. טוב, לאחר כל העצות והשתתפות בצער לעיל,
  מה שנותר לי לך לאחל
  שתמצאי זוג סנדלים טובים ונוחים
  במהרה , בימינו אלה !

  ואגב;לי אין בעיה של גוד להנעל , אך אני מתקשה במציאת נעל נוחה בגלל עצם בולטת ברגל אחת…

  אהבתי

 6. היום מידות גדולות כבר יותר נפוצות. אפשר גם ללכת לבתי המלאכה, ביפו למשל יש להם חנויות לקימעונאים גם, ולהזמין,
  ובחו"ל תמיד אפשר למצוא נעליים כאלה, נניח שוודיה, הולנד, ארה"ב, עוד רעיון?

  אהבתי

  1. אני לא מגיעה לתל אביב ויפו ועל לנסוע לחו’ל אני רק מפנטזת… ככה זה מעמד הביניים, אם אני מכניסה את מחיר הנסיעה למחיר הנעליים, הנעליים כבר לא יהיו כדאיות כלכלית…

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s