6 שבועות בלי מוזיקה ועוד קצת עבודה

עוד התלבטויות בקשר לעבודה, ולמכונית.

אני מייגעת כבר את עצמי, אז מי שרוצה לחסוך לעצמו שידלג ישר לפסקה השניה שהיא אמנם בכיינית, אבל לא כזאת מתחבטת ומתייסרת כמו הראשונה.

אני ממש לא שלמה עם העבודה החדשה. אני חוששת מההתחלה החדשה, רק עכשיו התחלתי להרגיש טוב בעבודה הנוכחית. לוקח בין שנה לשנה וחצי להתחיל להרגיש טוב ולהכיר את הענינים יותר לעומק, בדיוק עכשיו כשסוף סוף מתחיל להרגיש לי יותר נוח אני עוזבת?

ובשביל מה? עבודה שהיא אותו דבר, רק לא בטוח שיהיה לי צוות כל כך טוב לעבוד איתו, ונסיעות ארוכות פי חמש, פחות שעות עבודה , בשכר נמוך מעט יותר (כנראה, את זה אדע מחר) ובעצם היתרון היחיד בשינוי זו הקביעות שאני רודפת אחריה כבר שנים.

אני אומרת לעצמי שאתרגל, ולאחר שאשיג את הקביעות אוכל לחזור לחפש באיזור שלי עבודה בתוך הארגון, אולי, אם לא שרפתי כבר את כל הגשרים.

בנתיים אני משקיעה את עצמי בדאגות שוליות יותר, של חיפוש מכונית חדשה וחוסר יכולת להתחיל למכור את הישנה. 

להציע את המכונית הישנה למכירה ולחפש חדשה במקביל? למכור קודם את הישנה ורק כשאדע בכמה כסף הצלחתי למכור אותה לתכנן על חדשה? לקנות את החדשה ולקחת הלוואה קצרת מועד רק עד שאמכור את הישנה שלא אתקע בלי אוטו?

המתח הכאילו סמוי מתבטא בעיקר בהתעוררות מוקדמת מאד בבוקר, שאז אני אומרת לעצמי, לא נורא, תתרגלי, עוד מעט תצטרכי לקום רבע שעה קודם ולצאת מהבית רבע שעה קודם.

אני קוראת את זה ומקווה שבעוד שנה או שנתיים אציץ לפה שוב ואגיד – איך דאגתי לחינם, איזה סיפור דרמטי עשיתי, אפשר לחשוב. הלוואי שכך יהיה.

 

 

חוץ מזה, עברו שישה שבועות מאז מסרתי את האייפוד דור 1 שלי , בתוכנית ההחלפה של אפל. בחנות הבטיחו לי שתוך שישה שבועות יחזרו אלי והנה עברו שישה שבועות ולא שמעתי כלום מאף אחד. 

ההליכות הרבה יותר קשות לי בלי מוזיקה. השלב הראשון של ההליכה בעיקר משעמם, אני מחכה לרגע שבו המאמץ יהיה מספיק כדי שאוכל להתחיל לרחף במחשבות, אז אני הולכת מהר יותר (בנייד החכם של תלם מדדנו מהירות הליכה של 6.7 קמ"ש, שזה ממש לא רע, אני חושבת) ורחוק יותר, ולפעמים רק בדרך חזרה זה מצליח ואז נעלמים חלקים שלמים של הדרך והשעמום נעלם. אני מנסה באמת ובתמים ליהנות מהקולות שסביבי, אבל אני מוצאת שהרבה יותר מהנה אותי להקשיב לברי סחרוף למשל, מאשר למכוניות וציפורים ותנים מייללים לעת ערב. נהפוך הוא, לעיתים אני מצטערת שאני שומעת רחשים מפחידים בצידי הדרך. אני בטוחה שהם לא היו מפחידים בעיני אם לא הייתי שומעת אותם.

כשאני הולכת עם מוזיקה, השלב הראשון של השעמום מתבטא בעיקר בהעברת כל שיר שלא מתאים לי באותה שניה, והשירים שמתאימים נותנים לי קצב ורקע הולם לתחושות שמלוות אותי בהליכה הספציפית, השלב של הריחוף במחשבות מגיע מהר יותר, משהו במוזיקה עוזר לזה לקרות קודם. 

לא גיביתי את המוזיקה שהיתה לי על האייפוד הישן וכנראה אצטרך לבנות את ספריית המוזיקה מחדש, רק שיחזירו לי כבר את האייפוד שלי.

 

מבט אחרון על האייפוד לפני שהלך בדרך כל אפל.

10 תגובות בנושא “6 שבועות בלי מוזיקה ועוד קצת עבודה

 1. אחרי ההמלצה על היאריס אצלך ועל בייטס אצלי אני מרגישה קצת כמו פרסומת מהלכת ואני הולכת לעשות את זה שוב. אוף. נו, שיהיה.
  זה הנגן שלי – (שולחת לך ישר את הדף מזאפ)
  <a href=http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-mp3player&db1303915=1303916http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-mp3player&db1303915=1303916<br />
  ברור שזה לא אייפוד, ואני לא יודעת מה הדרישות שלך. שלי די בסיסיות. רק שיהיה לי מספיק זיכרון ל200-300 שירים, לערוך רשימות השמעה, ושאוכל להגביר מספיק כדי להתגבר על רעשי רקע. לשמחתי הסנסה מספק לי את כל אלו ונמצא ברשותי כבר כמעט שנתיים. אה כן, הוא גם לא יקר וגם חסכן בתצרוכת הבטריות שלו .

  לגבי עבודה – הקביעות באמת כל כך חשובה ששווה לרדת עבורה בתנאי העבודה?

  אהבתי

  1. תמשיכי להמליץ, בעיני זו הדרך הטובה יותר ללמוד מה טוב ומה פחות 🙂
   דווקא את האייפוד שלי לא אחליף, זאת אומרת, אפל אמורים להחליף לי אותו לחדש וגם אם לא, אני מאד אוהבת את האייפוד הישן והפשוט שלי. אני מאד מקווה שיחליפו לי אותו לחדש ומאידך אני ממש מקווה שיחזירו לי את הישן. הוא באמת איכותי מאד.

   הקביעות חשובה לי מאד, באחד ממקומות העבודה שלי מתלבטים עכשיו לגבי קיצוצים, אני מועמדת לקיצוץ חלק משעות העבודה שלי – כלומר אאלץ לחפש מקום אחר. אני רוצה להפסיק את הריטואל הזה. הקביעות תפסיק אותו.

   אהבתי

 2. הצפת בעצמך את התשובות לגבי החלפת מקום העבודה. אם לא מאוחר מידי שובי למקומך.
  קביעות זה לא הדבר הכי חשוב בחיים. קביעות זה טוב למקום נהדר ,זמין  ונח אבל העקרון בפני עצמו לא שוה את השינוי שהוא רק לרעתך.
  בהצלחה במה שתבחרי

  אהבתי

  1. לא יודעת בן/בת כמה את/ה. אבל מגיע גיל מסויים בו קשה יותר ויותר למצוא עבודה חדשה. עוד לא הגעתי לגיל הזה, אבל יש לי יכולת מסויימת לצפות את העתיד ואני לא רוצה להגיע לגיל חמישים פלוס ולהמשיך לחפש עבודה.

   בתגובה למעלה כתבתי שבדיוק עכשיו מקום עבודה אחד שללי הפך ללא בטוח. ומזה אני רוצה להמנע.

   אהבתי

 3. נראה לי שבאמת צריך קודם למכור ורק אז לקנות כדי שיהיה כסף לקנייה.
  זה נשמע כמו כאב ראש ממש גדול.
  אני עוד לא הצלחתי לקנות מכונית, כנראה כי אני מסתדרת גם בלי.

  אהבתי

  1. רק שאם את מוכרת ועוד לא קנית יש לך בעיה קטנה להגיע לעבודה שנמצאת במרחק 45-50 דקות נסיעה באוטו ואין אוטובוס ישיר אחד אליה.
   אני בטח אסתדר בסופו של דבר, אני צריכה את המקל שיכיריח אותי לזוז. כל ההיסוסים וההתלבטויות הן תולדה של חוסר ההשלמה שלי עם השינוי.

   אהבתי

 4. הפלוס של הקביעות באמת מפתה.  לי לא הייתה קביעות אף פעם בחיי,  וכבר התחלתי להתרגל לזה  –  אבל אני לא המפרנסת היחידה בבית.  נורא קשה לייעץ,  אבל אם נושא הקביעות גורם לך דאגות,  אולי באמת כדאי לנסות את המסלול הזה.  אם הבנתי נכון,  כשתהיה לך קביעות תוכלי לעבור למקום אחר ולשמור על הקביעות  –  אז בעצם את משאירה את האופציות פתוחות.

  אהבתי

  1. אני בהחלט מפרנסת יחידה ומרגישה את מלוא כובד האחריות על כתפי. הקביעות תאפשר לי אחר כך לנסות לחזור לעבוד קרוב יותר לבית, אבל זה כמובן לא מובטח.
   לא החלטה קלה. אבל מי אמר שכל ההחלטות בחיים הן קלות?

   אהבתי

 5. לדעתי עדיפה עבודה עם קביעות כך שאין מורא של פיטורים מרחף על ראשך כל הזמן
  בענין המכונית מציע שתבדקי את ערכה במחירון ותקחי הלוואת גישור של לא יותר מ75 אחוזים מערכה ואחרי שתקני תמכרי את הישנה
  ללא מכונית את תהיי תקועה ותחפזי לרכוש מכונית אחרת
  וכידוע החיפזון הוא מהשטן
  בהצלחה

  אהבתי

  1. אני מסכימה איתך בעניין תחושת הבטחון שקביעות נותנת.
   אבל פחות מסכימה בעניין הלוואות. אני משתדלת לא לקחת הלוואות בכלל, משתדלת לקנות רק בכסף שיש לי, ואם אין לי… אני לא קונה.
   אני אעריך את הסכום שתכניס לי מכירת המכונית הישנה ואת הסכום הזה אולי אלווה ולא שקל יותר. כך שאוכל לכסות אותו מייד עם מכירת המכונית הישנה. 
   בכל מקרה מאחר והמכונית הישנה, באמת ישנה, בטח יקח המון זמן למכור אותה ואחרי שאתחיל בעבודה החדשה לא יהיה לי הרבה זמן להתעסק עם המכירה. אני אנסה למכור אותה כבר עכשיו. אולי.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s