הגיע הזמן להחליף מכונית (?)

אני חושבת שהגיע הזמן להחליף מכונית, אחרי הכל הטויוטה האהובה שלי נמצאת איתי כבר כמעט חמש שנים וכבר כשהגיעה אלי לא היתה ילדה קטנה.

מה שדוחף אותי לחשוב על מכונית חדשה זו בעיקר העבודה שאני אמורה לקבל בקרוב תשובה לגביה, האם אני מתחילה אותה או לא, כי כאמור מרחק הנסיעה שלי גדל פי חמש בערך, ואני צריכה מכונית צעירה יותר שתוכל לעמוד בטלטלות האלו של הנסיעות הארוכות הרבה יותר.

הבעיה מתחילה שבכך שלא דחוף לי להחליף את המכונית כמו שהיה דחוף בפעם הקודמת. לפני חמש שנים הפונטיאק שהיה לי פשוט התפגר בוקר אחד תוך הפרחת עשן כניעה לבן מהמפלט שלו. כל הרמזים שרמז לי לפני כן לא עזרו, החלקים שהתקלקלו בזה אחר זה לא לימדו אותי שקיצו קרב, עד שבוקר אחד נפח את נשמתו והשאיר אותי נטולת מכונית מהיום למחר.

העובדה הזו כפתה עלי לקחת אחריות ויוזמה ולהפסיק לסמוך על אחרים שיטפלו לי בבעיות וימצאו לי מכוניות. נכון שלא הבנתי כלום במכוניות, זה לא שינה כלום. עדיין הייתי צריכה מכונית ומהר ולא יכולתי לצפות שמישהו בעולם יעשה את העבודה בשבילי. אז למדתי , בדרך הקשה דרך טלטלות ותובנות, דרך תיחקור חברים ובעלי מקצוע ודרך טעויות שכמעט כמעט עשיתי.

בסופו של דבר גיבשתי לי דעה ותובנה והחלטה וידעתי בדיוק מה אני מחפשת, וברגע שקבעתי מה היכולות הכספיות שלי ועל מה אני לא מוכנה להתפשר ידעתי בדיוק מה אני מחפשת. באותה מהירות גם מצאתי את הטויוטה, התקשרתי לבעל הרכב, דאגתי שיגיע למוסך שלי לבדיקה, לאחר מכן דאגתי לצ'ק בנקאי ונסעתי לקחת אותה. מרגע שנפלה ההחלטה ועד שהמכונית היתה אצלי, כולל אירגון הכסף, הבדיקות במוסך והמתנה של יומיים עד שבעל הרכב יקבל את המכונית החדשה שלו, עברו בסך הכל שמונה ימים.

 

ועכשיו אני צריכה לפעול שוב בהחלטיות, אבל כאילו איבדתי את האמונה ביכולותי, אני מתחבטת ומתלבטת, קופצת מדגם לדגם, ממודל למודל, מפרטי לליסינג וחוזר חלילה. מצפה שיקרה איזה נס ומישהו ימצא עבורי מכונית טובה מספיק וגם יעזור לי למצוא את המימון עבורה.

חזרתי לנקודת ההתחלה של לפני חמש שנים ואני מאוכזבת מעצמי, מההססנות שלי ומחוסר ההחלטיות. כשאני מסתכלת ביד 2 אני רואה רכבים שפוטנציאלית יכולים להתאים לי. גם במחיר וגם במודל  וגם שאינם רחוקים ממני מאד ואפשרי לבדוק אותם, אבל אני לא מצליחה להביא את עצמי להתקשר ולגרום לתהליך לנוע קדימה.

אני לא רוצה שהאוטו שלי ימות בשביל שאוכל להגיע להחלטה מחוסר ברירה. אני רוצה למכור אותו עוד בשלב שאני יכולה להרוויח כמה שקלים שיכסו חלק מזערי מהעלות של קניית רכב אחר.

אני חושבת שאתן לעצמי להינות מהספק רק עד שאקבל תשובה על העבודה החדשה ואז באמת אהיה חייבת להחליף מכונית ומהר.

 

14 תגובות בנושא “הגיע הזמן להחליף מכונית (?)

 1. גם לי יש טויוטה. יאריס. היא בת 6 ואני מאד מרוצה ממנה.
  חסכונית בדלק, ומאד נוחה לתמרון ולחנייה. בגלל שהיא קטנה אפשר לחנות איתה גם במקומות צרים.
  אמנם תא המטען קטן יחסית, וכשאנחנו נוסעים במשפחה די צפוף מאחורה (מזל שיש לי שלושה ילדים רזים אחרת אין לי מושג איך היינו נכנסים שם כולנו) אבל כמות הפעמים שאנחנו נוסעים חמישתנו ביחד נמוכה יחסית,  ותמיד אפשר לנסוע בשתי מכוניות, ולמקרה שתהית אז גם המכונית השנייה שלנו היא טויוטה יאריס.
  אז כמו שבטח כבר הבנת אני ממליצה על יאריס 🙂

  אהבתי

  1. אחת ההתלבטויות היא גם לגבי יאריס. אני מאד אוהבת טויוטות, רק שהן יקרות לקניה ואני לא קונה מעל ליכולת שלי, כך שאני נשארת עם אפשרות לקנות מודלים ישנים יחסית (2001-2003) את הטויוטה שלי אני אוהבת מאד והיא בהחלט ענתה על כל הציפיות והמחיר הגבוה שלה הצדיק את עצמו לחלוטין.

   איך היאריס בנסיעות ארוכות? אני אמורה לעשות כ100 קילומטר ליום בממוצע.

   אהבתי

   1. אם רוב הנסיעה נעשית על דרך מהירה ואין פקקים צריכת הדלק תקטן עוד יותר. צריכת הדלק הממוצעת שלי היא 1 ליטר ל 12-13 ק"מ. אני מניחה שבנסיעות ארוכות אפשר להגיע גם ל 1 ל15.
    מצד שני, לא כל כך נעים לנהוג בה במהירויות גבוהות יותר מ 120 קמ"ש כי היא מרגישה לא מספיק יציבה. 
    מצד שלישי, המנוע שלה די חזק יחסית ל1300, היא מאיצה מאד מהר כך שאפשר לעקוף בקלות רכבים איטיים, והוא גם יודע לבלום טוב.
    פעם היה לי רכב יונדאיי אוטומטי שאי אפשר היה לבלום אותו בירידות ע"י הורדת הילוך, זה גמר לי את הברקסים. ליאריס יש אופציה להוריד חצי הילוך ואז הרכב נבלם אוטומטית. זה מאד נוח.

    אהבתי

   2. בדיוק הערב קיבלתי את האוקיי לעבודה, כך שאין לי ברירה אלא להפיל את ההחלטה ולהתחיל לגלגל את המהלך.
    חשוב לי שהמכונית תהיה חסכונית, וברוב המכריע של הנסיעות אבע לבדי , כך ששיקול ה-מקום לעוד נוסעים – הוא שיקול משני.
    מוצאת חן בעיני היאריס הזאת. 

    אגב, יונדאי הוא רכב ששמעתי עליו כל כך הרבה ביקורות שליליות שהוא נחקק לי בתודעה כרכב שרצוי להתרחק ממנו כמה שיותר מהר. אני רואה היום המון מכוניות יונדאי על הכבישים ואני תוהה אם לדעה השלילית שלי יש עדיין אחיזה. בכל מקרה זה לא משהו שאבדוק הפעם.

    אהבתי

 2. פועה, כמ שאמרת, טויוטה רכב מצויין אבל יקר.
  יש לך אפשרות לקבל "חצי טויוטה" במחיר הגיוני, שזה בדיוק דייהטסו סיריון. המנוע שלה הוא טויוטה למהדרין ואילו השאר: יפני כמו שיפנים יודעים.
  צריך רק להתרגל לעיצוב המיקימאוסי-משהו, ואז הכל בסדר. אמינה, חסכונית ולא יומרנית.

  עוד כיוון היא המכוניות הקטנות לארבע נוסעים, כמו ה"אלטו" למשל. חדשה עולה רק 60אלף, שזה גם מה שמקבלים, שלא יהיו לך ציפיות. הייתרון של המכוניות האלה שהן חסכוניות כמו קטנועים כמעט, ומחירי הדלק, כידוע, עוד לא עצרו את דהירתם. החיסרון הוא שהן מרגישות גם קצת כמו קטנוע, אבל אולי זה מה שאת אוהבת.

  אהבתי

  1. בדקתי גם את הרעיון של סיריון, אבל היא איכשהו תמיד צעד מאחורי היאריס בכל הביקורות. לא שהיא מכונית גרועה, היא רק קצת פחות טובה. בעקבות תגובתך בדקתי ומצאתי שההבדל במחירים לא משמעותי כל כך לגבי אותם שנתונים. דווקא את הצורה הלייצנית שלה אני אוהבת. אבל בסך הכל נראה לי שהשלושה ארבעה אלפי שקלים הבדל, לא שווים את ההבדל בין חצי טויוטה לטיוטה.
   לפחות הקורולה הישנה שלי הוכיחה שההשקעה בה השתלמה לגמרי. מכונית שאני יכולה לתאר כ- סלחנית,אמינה ויציבה.
    

   אגב, המכונית הראשונה שרציתי הפעם היתה ניסאן מיקרה, שפשוט נשבתי בקסמיה העגלגלים, אבל המינוס שלה הוא שהיא מכונית עירונית לעילא ואני מתכוונת לנהוג בעיקר מחוץ לעיר.

   אהבתי

 3. קודם כל מזל טוב על העבודה! ואני מקווה שלא התפשרת על השכר.

  אחד היתרונות של טויוטה זה התחזוקה. אמנם מחיר ראשוני גבוה אבל מחזיר את עצמו בטיפולים. גם הביטוח שלה זול יותר יחסית למזדה למשל.

  בהצלחה 2X

  אהבתי

  1. בסופו של דבר תיפול ההכרעה, אני ממש מתקשה הפעם להזיז את עצמי ולגרום לדברים לקרות. 
   למרבה הפליאה אני עוד לא יודעת מה השכר. מחר אדע.
   אני לא לגמרי שלמה עם העבודה. מבאס.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s