אי נוחות בגזרת תלם

בזמן האחרון תלם רוצה ממני יותר. באופן רגיל הוא החברה הכי טובה ממין זכר שלי. יחסינו נקבעו כאפלטוניים מההתחלה. הייתי חברה של גרושתו אבל אבל עשיתי טרייד אין והחלפתי אותה בו. טרייד אין שוווה ביותר.

כבר נאמר ב"כשהארי פגש את סאלי" שלא יכולה להתקיים חברות בין גבר לאישה בלי שתהיה בה משיכה מינית. לי זה לא מפריע לנסות להוכיח את ההיפך. ובדרך כלל גם אין בעיה, לתלם יש קשר די ארוך גם אם לא לגמרי מובן לצופה מהצד עם שמונה הידועה לשמצה.


או כמו שזה נראה עכשיו, לתלם היה קשר די ארוך ולא מובן עם שמונה הידועה לשמצה.


התחלתי לחשוד שמשהו בינהם השתבש כשהוא התחיל להעיר הערות מהסוג המשעשע-רק-אחרי-מספיק-אלכוהול, והוא כמובן פלט אותן ללא מיסוך אלכוהולי מתקבל על הדעת.


למשל, כשסיפרתי לו על העבודה החדשה, אמרתי לו שלא התביישתי לדרוש סכום לא נמוך בכלל לשעה. כמה את לוקחת לשעה, הוא התעניין, אני מוכן לשלם.


עשיתי כאילו אני לא מבינה את הרמז כדי לחסוך לשנינו את אי הנעימות, והמשכתי לספר לו על חלוקת הזמנים בין כל מקומות העבודה. ההערה הבונה היחידה שללו היתה- ובתוך כל העיסוקים האלו, מתי תהיי שלי?


זה היה השלב בו שילחתי אותו לביתו באמירה ששנינו עייפים מידי והגיע הזמן ללכת הביתה לפני שנדבר יותר מידי שטויות. נחמד מצידי לדבר בלשון רבים…


גם בשיחות נוספות עלו עוד רמיזות דומות, בסוף לא נותר לי אלא לשאול מה עם שמונה.


אני לא יודע, הוא אמר, לא דיברתי איתה כבר שלושה שבועות. היא הפסיקה לענות לי לטלפון ולא חוזרת אלי, אז כמו מה זה נשמע לך?


אה, יופי. טוב שהוא משתף אותי בזמן אמת.


זה ההבדל ביני לבינו, אני אקטר לו בזמן אמת ואפילו אקדים את זמני ואקטר באופן מניעתי על הגמל ומעלליו וכל הסבל שהוא גורם לי, מחד. ומאידך, גם אם אהיה בודדה וגלמודה ולבד באופן שערורייתי, לעולם לא אראה בו פרטנר אפשרי לנחמה גופנית.


כבר קרה אי אז בתחילת יחסינו שהוא שידר לי שהוא רוצה להפוך את יחסינו לקרובים, אינטימיים ופיזיים יותר, בבחינת, שניינו פנויים וכל כך טוב לנו ביחד, לא נראה לך שזה אך הגיוני שזה השלב הבא?


אני לחלוטין לא נמשכת אליו פיזית וגם לא מעונינת לאבד אותו כחבר, מה שצפוי שיקרה אם נערב סקס ביחסים שלנו. טוב אני אהיה כנה, אני בעיקר לא נמשכת אליו בכלל ולכן אין מצב בעולם שזה יקרה.


טוב שאף אחד שיפוטי לא קורא פה ואני יכולה להיות כנה. אם הייתי נמשכת אליו , הייתי מוצאת את כל הסיבות בעולם להשכיב אותו. לא חשוב, זה לא רלוונטי. ובכלל, הוא חבר יקר וקרוב.


בכל אופן, לאור התנהגותו הגברית הנלוזה קצת התרחקתי ממנו בימים האחרונים, והיום התברר לי שהוא היה קצת חולה בימים האלו ולא התקשר להגיד שאבוא לרחם עליו.


אז עכשיו יש לי רגשות אשמה מהולים בתקווה שהוא ימצא כבר מישהי או אפילו יחזיר אליו את שמונה ויבוא לציון וליחסינו גואל.

21 תגובות בנושא “אי נוחות בגזרת תלם

 1. כן, יחסים אפלטוניים זה כנראה שם קוד ל"לא דחוף לי סקס, אפשר גם בעוד כמה שנים". בכל מקרה, זה לא אומר "אף פעם לא סקס" אלא אם זה מלווה במחשבה אצל הגבר "חבל שחתכו לי את כל מערכת הרבייה ושאבו לי את שאריות הטסטוסטורון מהמוח". מה שכפי הנראה אינו המצב…

  את מאוד מדויקת, הדבר העיקר שאפשר לעשות זה (פסיבית) לקוות שימצא חברה או (אקטיבית) לשדך לו מישהי. אבל בהיותו בלתי מושך בעינייך בעליל, אני מניח שהתשובה היא זו עם התקווה, והרבה תפילה. ואם את כבר מתפללת, את יכולה להתפלל גם לגשם? זה אמור להיות טוב לחקלאות.

  אהבתי

  1. שלא יובן לא נכון, זה שתלם לא מושך בעיני, לא אומר שנשים אחרות אינן מוצאות אותו מושך. בשתי הזדמנויות שונות שאלו אותי חברות האם הוא פנוי. לאור הבלבול על פרצופי, הסבירו לי שהוא גבוה ונאה ומרשים. מה אני יודעת, הוא פשוט תלם בעיני… בכלל לא ראיתי אותו בהקשר הזה ולכן הופתעתי שיש כאלה שכן (מי אמר אוטיסטית ולא קיבל?)

   בעניין הגשם, אני מתפללת כל הזמן, כרגע מזרזף עלובות בחוץ.

   אהבתי

   1. אה, אנסה לעזור לך, זה המכנה עצמו חד כתער.

    אפלטון הוא שם של פילוסוף יווני. בשפה היוונית (ואחריה הלטינית), השימוש בא’ כקדימון למילה אומר שהוא "בלתי", או "לא". לפיכך משחק המילים כאן, הוא שאם מורידים את הא’, מערכת היחסים הופכת מ"א-פלטונית" (שלצורך המשחק הכוונה היא ללא-מינית) לפלטונית, כלומר, יצירת הפרדיגמה ש"פלטוניה" היא מילה שמשמעותה "מינית".

    אהבתי

   2. לא לריב, ילדים.

    שצה, ויונתן נראה לי ששניכם תמימי דעים שאין מצב לחברות אפלטונית אמיתית בין גבר לאישה. ומה אם האשה לא מושכת בעיני הגבר?

    חוד, אתה חושב שזה אפשרי?

    אהבתי

   3. תודה, נראה לי שקלעת לכוונתה של שצה, ואם לא – ודאי תתקן את שנינו.
    עם זאת, כדאי אולי לציין ששמו של אותו פילוסוף במקור היווני הוא פְּלטון, והגיע אלינו כאפלטון דרך הפילוסופים הערבים של המאות ה- 9 – 11 . בימי הביניים המוקדמים מעט מאוד ידעו יוונית והגות הפילוסופים היוונים נשכחה. אין שווא בראש מילה בערבית.
    פירוש המילה פלטון ביוונית הוא "רחב".

    אהבתי

   4. ורואי גם לציין שאהבה אפלטונית, על פי אפלטון עצמו היתה חיבה מוגזמת משהו לנערים צעירים ויפים…

    אהבתי

   5. אם כבר מדקדקים, אז לא’ הזו של אפלטון (בלי קשר למשרדי ממשלה הפעם) קוראים א’ פרוסטטית, שנוספת לפני מילים שמתחילות בשוא, כי השפה העברית לא אוהבת מילים כאלו. 

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s